بریتانیا طرح کاهش میزان بی سابقه تصاعد کربن را منتشر کرد

Image caption تا سال 2020 هفت هزار توربین بادی در سطح دریا و زمین تاسیس خواهد شد

دولت بریتانیا به منظور کاهش آلودگی، متعهد شده است تا با به کارگیری یک رشته تدابیر تازه، میزان تصاعد کربن را تا سال 2020 به استانداردهای وضع شده برساند.

اد میلیبند، وزیر انرژی بریتانیا گفت طرح دولت قرار است با کاهش 18 درصدی (459 میلیون تن) میزان تصاعد کربن را به اهدافی که برای سال 2020 میلادی مقرر شده، برساند.

بر اساس این طرح، تا سال 2020، چهل درصد از برق کشور با استفاده از منابع انرژی حاوی کربن کمتر; سوخت های هسته ای و سوخت های فسیلی و تمیز تر، تولید خواهد شد.

فعالان محیط زیست می گویند که این فرصتی برای دولت بریتانیاست تا در زمینه جلوگیری از تغییرات جوی پیشگام شود.

دولت بریتانیا اذعان می کند که مصرف کنندگان بهای بیشتری برای انرژی خواهند پرداخت اما معتقد است که به طور کلی اقتصاد کشور بهبود خواهد یافت.

دولت همچنین معتقد است رسیدن به صنعتی که در آن میزان کربن کمتری استفاده می شود موجب اشتغال زایی خواهد شد.

بر اساس این طرح، 120 میلیون پوند به منظور توسعه صنعت استفاده از نیروی باد و 69 میلیون پوند برای توسعه فناوری نیروی امواج و جزر و مد هزینه خواهد شد.

همچنین دولت قصد دارد در زمینه پژوهش برای استفاده از انرژی هسته ای 10 میلیون پوند صرف زیرساخت های لازم برای راه اندازی خودروهای الکتریکی کند.

بر اساس آمار دولت بریتانیا، از سال 1990 تصاعد کربن 22 درصد کاهش داشته است.

علاوه بر آن دولت متعهد شده است که تا سال 2050 میزان کاهش تصاعد کربن را به 80 درصد برساند، هدفی که ماه گذشته هشت کشور بزرگ صنعتی جهان موسوم به گروه 8، در اجلاس خود در ایتالیا در مورد آن به توافق رسیدند.

مطالب مرتبط