یاهو صفحه نخست خود را تغییر می دهد

یاهو
Image caption از قابلیت های طراحی جدید یاهو افزایش امکان شخصی سازی است

سایت یاهو طراحی صفحه نخست خود را با هدف ارتقای جایگاه این پرتال اینترنتی در میان کاربران تغییر داده است.

آمریکایی ها نخستین کاربران پرتال یاهو هستند که با چهره جدید آن آشنا می شوند. کاربران اروپایی و هندی در این هفته و سایر کشورهای آسیایی تا پایان سال به نسخه جدید صفحه نخست یاهو دسترسی خواهند داشت.

تغییر انجام شده در صفحه نخست یاهو با هدف کمک به شخصی سازی بهتر آن و دسترسی مستقیم به سایت های دیگر مانند گوگل و تویتر انجام شده است.

در طراحی جدید این صفحه ستونی در سمت چپ آن قرار داده شده است که امکان ارتباط کاربران را با صفحه های مورد علاقه در اینترنت مانند خدمات ای میل، سایت های اجتماعی و اخبار برقرار می کند.

در این حال، به کاربران این امکان داده شده است برنامه های کاربردی تهیه شده به وسیله سایر طراحان نرم افزار را به صفحه شخصی خود در یاهو اضافه کنند.

تاپان بات، از مقام های یاهو درباره هدف از انجام تغییرات در این سایت گفت: "می خواهیم در مرکز تحربیات آنلاین کاربران باشیم."

بن پار، از سردبیران وبلاگ mashable.com که در زمینه رسانه های اجتماعی می نویسد نیز می گوید یاهو سعی دارد با در دسترس قرار دادن همه امکانات در اختیار کاربران به پرتال اصلی اینترنت تبدیل شود.

Image caption یاهو نخستین بار اکتبر 2007 از تغییر طراحی صفحه نخست خود خبر داد

گفته می شود یاهو ماهانه 570 میلیون بازدیدکننده دارد.

دروازه ای به اینترنت

به گفته مسوولان یاهو، تغییر صورت گرفته در صفحه اصلی این سایت، بنیادی ترین تغییر از زمان راه اندازی آن در بیش از یک دهه پیش است.

یاهو در اکتبر 2007 این تغییرات را اعلام کرده بود و راه اندازی آزمایشی آن از سال گذشته شروع شد.

کارول بارتز، مدیرعامل یاهو در مجمع عمومی سهامداران آن در ماه گذشته اعلام کرده بود که زمانبندی تکمیل راه اندازی صفحه جدید برای پاییز امسال در نظر گرفته شده است.

کارایی صفحه نخست یاهو برای بقای آن نقش حیاتی دارد زیرا بسیاری از کاربران از این صفحه برای دستیابی به سایر صفحات در اینترنت استفاده می کنند و به همین علت درآمد انتشار آگهی بازرگانی در این صفحه بسیار بالاست.

راب هاف از تحلیلگران مجله بیزنس ویک می گوید با افزایش کاربری سایت هایی مانند گوگل، فیس بوک و تویتر تقش یاهو به عنوان دروازه ورود به اینترنت کم رنگ تر شده است.

به گفته او یاهو با تغییر صفحه نخست خود به نحوی که به همه خدمات اینترنتی مورد علاقه کاربران در تماس است سعی دارد جایگاه خود را در اینترنت حفظ کند.

تغییرات یاهو با انتشار شایعاتی درباره مذاکره آن با شرکت مایکروسافت برای شراکت در زمینه فعالیت موتورهای جستجوگر همزمان شده است.

گزارش ها بیانگر رقابت موتور جستجوگر جدید مایکروسافت، بینگ، با یاهو است.

مطالب مرتبط