هکر بریتانیایی به آمریکا تحویل داده می‌شود

Image caption گری مک کینون به اطلاعات 97 کامپیوتر سازمان های مختلف از نیروی دریایی آمریکا تا ناسا دسترسی پیدا کرده بود

گری مک کینون، هکر بریتانیایی، در جدال حقوقی برای جلوگیری از تحویل داده شدن به آمریکا شکست خورد.

آمریکا این مرد 43 ساله را به ارتکاب "بزرگترین نفوذ به سیستم های کامپیوتری نظامی در تاریخ" متهم کرده است و قصد دارد او را به دلیل این اقدام خرابکارانه که در سال های 2001 و 2002 رخ داد، محاکمه کند.

آقای مک کینون به نفوذ به شبکه کامپیوتری ارتش آمریکا اعتراف کرده، اما اتهام خرابکاری یا وارد کردن خسارت به شبکه آمریکایی را رد می کند.

آمریکا معتقد است او حدود 800 هزار دلار خسارت به این شبکه وارد کرده است.

این متهم در تلاش بود مانع آن شود که دولت بریتانیا او را جهت برگزاری دادگاه به آمریکا تحویل دهد و خواستار برگزاری دادگاه در خاک بریتانیا بود.

اما وزارت کشور بریتانیا این تقاضا را رد کرد و تاکید کرد که این متهم از حقی قانونی برای مطرح کردن درخواست برگزاری دادگاه در بریتانیا را ندارد.

مقام های قضایی در بریتانیا استدلال می کنند که عمده شواهد مربوط به اتهام های مطرح در آمریکاست و اقدام های آقای مک کینون هم علیه زیرساخت های نظامی آمریکا صورت گرفته است.

این مقام ها می گویند از دستگاه قضایی آمریکا تضمین های لازم را دریافت کرده اند که ملاحظات درباره سلامت و رفاه آقای مک کینون مدنظر قرار خواهد گرفت.

اگر گری مک کینون متهم شناخته شود احتمالا مجبور خواهد شد تا 70 سال را در زندان بگذراند.

او همواره اصرار داشته که به دنبال اسناد محرمانه درباره اشیاء ناشناخته پرنده (UFO) بوده است که به اعتقاد او آمریکا شواهد در این باره را پنهان کرده است.

گری مک کینون در مجموع به اطلاعات 97 کامپیوتر متعلق به دستگاه های مختلف، از نیروی دریایی آمریکا گرفته تا ناسا دست یافت.

مادر این متهم از باراک اوباما خواست در روند رسیدگی به این پرونده دخالت کند و وکیل او نیز معتقد است در تحویل دادن او به آمریکا به قانونی استناد شده که قرار است از آن تنها درباره افراد متهم به انجام اقدامات تروریستی استفاده شود.

این وکیل تاکید کرده است که موکل او یک تروریست نیست.

مطالب مرتبط