وب نورد؛ از بهترین صندلی هواپیما تا لباس و خوش‌پوشی

وب نورد، یکی از اجزاء اصلی برنامه "کلیک فارسی" است که هر هفته از تلویزیون بخش فارسی سرویس جهانی بی بی سی به نمایش در می آید.

وب نورد به معرفی سایت های اینترنتی جدید، جالب و کارآمد اختصاص دارد که هر کدام به دلیلی مورد توجه سازندگان این برنامه قرار گرفته اند.

سایت هایی که در هفته اخیر در برنامه "کلیک فارسی" معرفی شده اند به شرح زیر است:

جوراک

معمولاً کاربران اینترنت برخی سایت ها را به عنوان سایت های مورد علاقه خود در بخش Bookmarks یا Favorites در مرور گر خود حفظ می کنند تا هر بار که می خواهند به یکی از این سایت ها مراجعه کنند، لزومی به تایپ کردن آدرس کامل سایت نباشد و آنها راه خود را با تنها یک کلیک به سایت مورد علاقه خود پیدا کنند.

البته بسیاری از کاربران به سایت های مشترکی علاقمند هستند و سايت جوراك دات كام که توسط فرشید رجایی به ما معرفی شده، به لطف این علاقه مشترک، بسیاری از این سایت ها را به شکل یک ميز كار مرتب كرده و فقط كافی است اين سايت را به عنوان صفحه ورودى (Home page) مرورگر انتخاب کنید. هستند کاربرانی که مایلند به طور مرتب به سايت های معروف سربزنند و مایلند نیستند که هیچکدام از سایت های محبوب آنها از قلم بیفتند. جوراك سایتی مناسب برای آغاز وب گردی محسوب می شود.

در مجموع باید جوراک را از آن دسته سایت هایی دانست که چندان پيچيده نيستند و از ساده‌ترين ايده‌ها تشكيل شده اند

استاد صندلی

اگه اهل سفر کردین هستید قطعا مى‌دانید كه چیزی بدتر از صندلى ناراحت هواپيما، به ویژه در پروازهاى طولانى نيست. سايت سيت-گورو دات كام همه جور اطلاعات دسته اول در مورد اينكه چطور، و كجاى صندلى بشينيد را یک جا جمع آوری کرده است. اين سايت در واقع توسط کسانی ساخته شده که سایت Trip Advisor (يا "مشاور سفر") رو به راه انداختند.

پس از ورود به اين سايت، همه خطوط هوايى عمده را می توان در سمت چپ صفحه به شکل فهرست شده پیدا کرد. همه اطلاعات شركت های هواپیمایی، از جمله تلفن و آدرس سايت اینترنتی هم در این سایت موجود است. ولى نكته برجسته اين سايت اطلاعاتی است كه در مورد مشخصات هواپيما و پرواز در اختيارشما قرار می دهد. الگوهاى پروازى هر شركت و هواپيما از طریق یک مجموعه نمودار به نمایش گذاشته شده و در مورد اينكه صندلى‌هاى خوب و بد كدام ها هستند اطلاعات زیادی در این سایت وجود دارد.

آژانس های مسافرتی که بلیط هواپیما ها را به فروش می رسانند، قادرند نوع هواپیما را به خریدار بلیط اطلاع دهند و با دانستن نوع هواپیما قادر خواهید بود در این سایت بهترين صندلى ممكن را مشخص كنيد؛ حداقل به ديوار ته هواپيما و کنار دستشویی هواپیما نخواهید نشست!

1x.com

بعد از صحبت نشيمنگاه و دستشويى، سايت يك-ايكس دات كام را معرفی می کنیم که گروه های هنری چندین مجموعه عکس های جالب توجه را در آن گردآوری کرده اند.

يك-ايكس دات كام سایتی است برای دیدن و لذت بردن با فراغ بال. همه عكس ها توسط اعضا انتخاب و تاييد شده اند. از طيف گسترده‌اى از هنرمندها هم عكس داره. اگه برنامه‌اى مثل پيك-لنز روى كامپيوترتون داشته باشين. اين سايت بهترين جاست كه از پيك-لنز استفاده كنين سایت بیشتر به یک گالری هنری شباهت دارد که حامیان اصلی آن را اعضاء یک مجموعه از افراد علاقمند تشکیل می دهند و برای ارسال عکس جهت بررسی، یا شرکت در فرایند بررسی و انتخاب عکس باید در سایت عضو بشوید. اعضاء در مورد عكس‌ها نظر مى‌دهند و آنها را نقد مى‌كنند.

اگر حاضر باشيد هزینه ای برای ثبت نام پرداخت کنید، از امكانات بيشترى در سایت بهره مند خواهید شد اما عضويت اوليه‌ سایت رايگان است.

دوخت دات کام

سايت های زیادی را در باره درباره مد، خوش‌پوشى، لباس و مسائل مربوط به آن به زبان انگلیسی می توان پیدا کرد اما تعداد سايت‌های فارسی در این عرصه زیاد نیست. دوخت دات كام يكى از معدود سايت‌هاى فعال در این عرصه است. در اين سايت مى‌توان فهميد كه چه لباسى انسان را خوش‌تيپ‌تر و خوش‌هيكل‌تر نشان می دهد؛ اگر فكر مى‌كنيد قد شما بیش از حد معمول بلنده، يا كمى چاق هستيد مى‌توانيد در این سایت مقالاتى را پيدا كنين که شما را راهنمایی می کنند تا اين طور به نظر نيايید.

اخبار و تصاویر از تازه‌ترين برنامه های نمایش مد در دنيا را نیز می توان در این سایت پیدا کرد. همچنین انواع اصطلاحات مربوط به خياطى و لباس، و مثلاً اطلاعاتى از انواع صندل‌هاى مردانه تا گردنبندهاى مناسب با چهره شما، باعث مى‌شود تا تمام وقت آزاد شما در این سایت صرف شود.

بخش "از دست ندهید" از بخش های جالب اين سايت است که اخبار حراجى‌ و تخفيف‌در فروشگاه‌های مختلف در آن ارائه می شود.

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست