شیفتگان بازی‌های ویدئویی در 'واقعیت' رقابت می‌کنند

دوست‌داران بازی می‌توانند در کنار قهرمانان مورد علاقه خود در اتوموبیل‌رانی به رقابت بپردازند.

در اوایل سال ۲۰۱۰ بازیکن‌ها قادر خواهند بود تا در یک رویداد ورزشی واقعی از خانه خود شرکت کنند.

این مسابقه آنی یا Real Time به گونه‌ای خواهد بود که بازیکن می‌تواند شانه به شانه رانندگانی که در حال انجام یک مسابقه واقعی هستند، به رقابت بپردازند.

Image caption شرکت Real Time Race به مدیریت «کریس لی» چهار سال بر روی توسعه این فناوری کار کرده‌ است

با استفاده از این فناوری وضعیت پیست قبل از شروع مسابقه به صفحه تلویزیون منتقل می‌شود. تصاویر ویدئویی هم در جریان مسابقه به طور زنده از پیست به تلویزیون ارسال می‌شود. این اطلاعات توسط پردازنده‌های کامپیوتر جریان می‌یابد.

کریس لی، رئیس شرکت تولیدکننده این بازی در این زمینه گفت: «ما به این فناوری رسیدیم که سال آینده این محصول را به یک ورزش واقعی تبدیل کنیم. ما خواهیم توانست که شما را به صورت واقعی و همزمان در مسابقه واقعی قرار بدهیم».

قبل از تمام این مراحل خودروی مجهز به یک دوربین پنج سر روی سقف، به صورت ۳۶۰ درجه با کیفیت بالا از جاده عکسبرداری می‌کند. حسگرهای جی‌پی‌اس با دقت فقط چند سانتیمتر به پیدا کردن موقعیت اتومبیل کمک می‌کنند. استوانه چرخانی که پشت این خودرو تعبیه شده، ۱۵ بار در ثانیه دور خود می‌چرخد و ۶۴ شعاع لیزر به اطراف می‌تاباند. از بازتاب آنها می‌توان تشخیص داد که اشیاء در چه فاصله‌ای قرار گرفته‌اند. این قطعه می‌تواند یک میلیون و سیصد هزار نقطه در ثانیه را ثبت کند.

Image caption از اتومبیلی مجهز به لیزر با استفاده از تهیه تصاویر ۳۶۰ درجه HD برای تصویربرداری از مسیر بازی استفاده می‌شود

رودریک کندی مسؤول فنی بازی در این زمینه می‌گوید: «تغییر زاویه دوربین برای ویدئوها و تصاویر ثابت با استفاده از تصاویر ویدئویی موجود، معمولا کار ساده‌ای محسوب می‌شود. اما آنچه در کار ما تفاوت دارد ایجاد تصاویر جدید از زوایای مختلف است که دوربین در آن نقاط حضور نداشته است. به این ترتیب قادر خواهیم بود با یک بار حرکت در کل مسیر و ثبت اطلاعات، هر تصویری از هر زاویه دیگری در اطراف آن مسیر بسازیم».

یکی از چالش‌های بحث‌برانگیز این بازی، تعامل بازیکن با شرکت‌کنندگان واقعی است. هنوز قوانین درگیری بین راننده‌ها نهایی نشده است. این نرم‌افزار هنوز برای تبدیل به یک ورزش واقعی نیاز به اصلاح دارد. همچنین لازم است درباره مسائل حقوق مذاکراتی صورت گیرد.

اما پس از ۴ سال پژوهش، این شرکت اعتقاد دارد به موقعیتی که بتواند نمای تازه‌ای برای تماشاگران به وجود بیاورد، بسیار نزدیک شده است.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست