وب‌نورد؛ از جغرافیا برای کودکان تا موسیقی آنلاین

وب نورد، یکی از اجزاء اصلی برنامه "کلیک فارسی" است که هر هفته از تلویزیون بخش فارسی سرویس جهانی بی بی سی به نمایش در می آید.

وب نورد به معرفی سایت های اینترنتی جدید، جالب و کارآمد اختصاص دارد که هر کدام به دلیلی مورد توجه سازندگان این برنامه قرار گرفته اند.

سایت هایی که در هفته اخیر در برنامه "کلیک فارسی" معرفی شده اند به شرح زیر است:

Winkball.com

چینش این سایت بسیار دوستانه است. پس از عضویت در وینک باکس، از طرف مدیران سایت چهار پیام تصویری ارسال می‌شود که به کاربران تازه‌کار کمک می‌کند تا در برخورد اول تاثیر خوبی بگذراند.تا زمانی که وب‌کم کار کند، برای ضبط و ارسال پیام‌های تصویری هیچ مشکلی نخواهید داشت. در ضمن می‌توانید از یک مبدا دیگر هم ویدئوهایتان را بارگذاری کنید. همه این مراحل در یک ویدئوی آشناسازی توضیح داده شده است. یک دیوار مشابه فیس‌بوک هم وجود دارد که می‌توانید روی آن برای هم پیغام بگذارید. استقبال از این سایت رو به رشد است و به همین علت تبدیل به محلی برای مناقشات شده است.

یکی دیگر از کاربردهای مفید این سایت وینکبال وال است. کار اصلی این بخش گزارش صوتی و تصویری از وقایع مهم در سراسر دنیاست. روشی عالی برای این که بتوانید چشم‌اندازی از اتفاقاتی که افتاده، داشته باشید.

Kids.NationalGeographic.com

با یک محیط کاربری بسیار مناسب، کاربران کم‌سن و سال می‌توانند با مردم، مکان‌ها و حیوانات از طریق فیلم، عکس، نقاشی و متون آشنا شوند. در این سایت بازی‌های سرگرم‌کننده‌ای هم وجود دارد و البته همه آنها آموزنده هم هستند. علاوه بر کسب دانش، می‌توانید هوش خود را هم آزمایش کنید و به سراغ معماها و پازل‌های سرگرم‌کننده بروید که به راحتی از منوی بازی‌ها در دسترسند.

Deezer.com

قبل از هر چیز باید گفت که ممکن است خدمات این وب‌سایت در همه کشورهای قابل استفاده نباشد.این سایت مجموعه‌ای از مشهورترین شرکت سازنده موسیقی در سرتاسر دنیا و در عین حال بیشتر از هزار سازنده مستقل را اختیارتان می‌گذارد. شما می‌توانید به آهنگ‌ها گوش دهید، بدون هیچ هزینه‌ای، البته فقط اگه از کشوری باشین که مجوز پخش آن آهنگ را داشته باشد. مشابه سایت پاندورا، این سایت هم با توجه به سلیقه شما، هنرمندهای جدیدی را به شما معرفی می‌کند. بنابراین همواره با یک دنیای جدید از موسیقی آشنا خواهید شد.

PlayMusic.ir

این برنامه برای پخش آنلاین آهنگ است. وقتی یک بار به طور آنلاین به یک آهنگ به صورت کامل گوش دهید، دفعات بعد نیازی به بارگزاری آهنگ نیست. لازم نیست این برنامه را نصب کنید. با اجرا کردن آن می‌توان به فهرست جدیدترین آهنگ‌ها دسترسی پیدا کرد و لذت برد. این برنامه را می‌توانید جابجا و مثلاً به وسیله حافظه فلش حمل کنین تا روی هر کامپیوتری که خواستید، اجراش شود. با این برنامه می‌توان آهنگ‌های تازه را هم جست‌وجو کرد. در واقع می‌توانید در یک فهرست بزرگ به دنبال آهنگی بگردید و پیدایش کنید.

Frengly.com

فقط لازم است متنی را که لازم دارید در کادر بالای سایت بنویسید. سپس زبانی را که می‌خواهید متن به آن ترجمه شود را انتخاب کنید. این وب سایت هوشمند خودش زبان متن نوشته شده شما را تشخیص می‌دهد. تعداد قابل قبولی از زبان‌های زنده دنیا در این سایت پشنیبانی می‌شود.

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست