وب‌نورد؛ از جست‌و‌جو در فضا تا هوای افغانستان

وب نورد، یکی از اجزاء اصلی برنامه "کلیک فارسی" است که هر هفته از تلویزیون بخش فارسی سرویس جهانی بی بی سی به نمایش در می آید.

وب نورد به معرفی سایت های اینترنتی جدید، جالب و کارآمد اختصاص دارد که هر کدام به دلیلی مورد توجه سازندگان این برنامه قرار گرفته اند.

سایت هایی که در هفته اخیر در برنامه "کلیک فارسی" معرفی شده اند به شرح زیر است:

جستجو در فضا

اسکای– مَپ یک وب‌سایت خیلی جالب است که می‌توان با استفاده از آن به عمق فضا رفت و گشت و گذار کرد.

صفحه اصلی یک طرح از آسمان و پر از ستاره‌های درخشان است. همین‌طور که ماوستان را می‌چرخانید، متوجه می‌شوید که موضوعات و اطلاعات دیگری هم در بطن همین صفحه وجود دارد. هنگام حرکت ماوس روی صفحه، پنجره‌ای باز می‌شود که پر از اطلاعات است.

یکی از ویژگی‌های سایت این است که وقتی روی مقصد مورد نظرتان کلیک می‌کنید، صفحه‌ای با یک تصویر جدید و کوچک باز می‌شود که می‌شه رویش کلیک کرد و به درد کسانی می‌خورد که اینترنت پرسرعتی ندارند و نمی‌توانند به راحتی عکس‌ها را باز کنند.

آموزش کیک پزی

همه دستورات پخت و پز این سایت با توضیح و توصیف کامل و دقیق به همراه عکس هستند. البته باید دقت کنید که مقیاس‌های به کار رفته در این دستورات آمریکایی هستند، بنا براین اگر عادت ندارید با فنجان اندازه‌گیری کنید، باید اندازه‌ها را به سبک خود تبدیل کنید. برای مواد غذایی و دستور پخت‌ها لینک‌هایی وجود دارد که اطلاعات بیشتری می‌دهد و کار را راحت می‌کند.

موسیقی بدون کپی رایت

استفاده از سایت نیازی به ثبت نام ندارد. یک منبع خوب از آهنگهایی که استفاده از آنها به لحاظ قانون کپی‌رایت آزاد است.

فقط کافی است درخواست بدهید تا آنها را داشته باشید. در واقع یک انبار بزرگ موسیقی که برای پروژه‌های شخصی رایگان هستند. اما استفاده حرفه‌ای از آنها شرایط خاصی دارد.

صفحه اصلی امکانات خوبی برای جست‌وجو در وبسایت را فراهم کرده و جست‌وجو می‌تواند بر اساس ژانر، سبک، یا یک سی‌دی خاص باشد.

در ضمن می‌توانید در قسمت جست‌وجو یک کلمه کلیدی بنویسید و اگر روی دگمه جستجوی پیشرفته کلیک کنید، حتی می‌تونید به ساز یا ضربی که دنبالش هستید، برسید. اگر از یک پیش‌اجرا خوشتان آمد، کافی است روی لینک دانلود شده کلیک کنید و آن را به عنوان یه فایل mp3 دریافت کنید.

آگاهی درباره کلاهبرداری اینترنتی

گاهی لازم است که درباره کلاهبرداری اینترنتی به اندازه کافی اطلاعات داشته باشید. این سایت مخصوص حفاظت از مشتری در برابر کلاهبرداری و دزدی هویت است.

این پایگاه در بریتانیا است و اطلاعات مربوط به قوانین و مقررات دولتی بریتانیا را در اختیار مى‌گذارد. این وب‌سایت به وسیله زنی که خود قربانی جرم‌های رایانه‌ای بوده، ساخته شده و موضوع‌های آن با دقت بررسی شده‌است.

می‌توانید از محتوای وب‌سایت برای آگاهی بیشتر استفاده کنید یا اگر قبلاً بدشانسی آورده‌اید و قربانی جرم اینترنتی شده‌اید، می‌توانید داستان تان را برای سایت بنویسید. شاید این کمک کند تا دیگران در تله‌ای که شما افتادید، نیافتند. در ضمن می‌توانید داستان دیگران را در بخش داستان قربانیان بخونید.

هوا افغان

سایت هوا افغان یک مجموعه از سایت‌های دیگری مثل هوا ایران و نزدیک به بیست کشور دیگر است که هر کدام از سامانه سیستم شبیه به هم تبعیت می‌کنند.

در صفحه اول سایت هوا افغان، نقشه افغانستان با شهرهاش دیده می‌شود که روی هر کدام از شهرها، نمایه وضعیت هوا وجود دارد. روی هر کدام این شهرها که کلیک کنید، پیش‌بینی هوای چند روز آینده را به اضافه اطلاعات دیگه مثل دمای هوا می‌بینید.

اما اگر از روی اسم هر روز کلیک کنید، می‌توانید ببینید که امکان مشاهده اوضاع هوا در ساعت‌های مختلف روز فراهم شده است. علاوه بر اینها امکان مشاهده تصاویر ماهواره‌ای و همین‌طور وضعیت هوا به تفکیک استان و شهرهای هر استان وجود دارد. اگر شهر یا منطقه مورد نظر را از فهرست پیدا نکردید، از منوی جست‌وجوی بالای سایت استفاده کنید.

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست