وب نورد: همه شبکه های تلویزیونی را اینجا ببینید

وب‌نورد، یکی از اجزاء اصلی برنامه «کلیک فارسی» است که هر هفته از تلویزیون بخش فارسی سرویس جهانی بی بی سی به نمایش در می‌آید. وب‌نورد به معرفی سایت‌های اینترنتی جدید، جالب و کارآمد اختصاص دارد که هر کدام به دلیلی مورد توجه سازندگان این برنامه قرار گرفته‌اند.

تلویزیون دلخواه بر روی مانیتور شما

www.viewmy.tv

«ویو مای.تی وی» یک پورتال تلویزیونی است که با استفاده از آن می‌توانید کانال‌های خاصی از اطراف دنیا را در اینترنت جست ‌وجو کنید. اگر دنبال ژانر خاصی هستید، می‌توانید از بالای صفحه برنامه‌های مختلف را بر اساس ژانر دلخواه تان انتخاب کنید. علاوه بر این می‌توانید بر اساس قاره و ناحیه جغرافیایی هم حق انتخاب داشته باشید. وقتی که منطقه یا کشور دلخواه خود را انتخاب کردید، سمت چپ صفحه یک فهرست از کانال‌های تلویزیونی باز می‌شود. دسترسی به شبکه‌های مختلف رایگان و بی‌دردسر است و حتی نیاز به ثبت‌نام ندارد. سازندگان این سایت، اخیرا یک ویجت قابل دانلود، هم برای ویندوز ویستا و هم برای مک ارائه کرده‌اند. اگر طرفدار Apps موبایلی هستید، کلیک کنید

www.appshopper.com

تب تلفن‌های آیفون همه دنیا را گرفته، و در حال حاضر بیشتر از صد هزار برنامه تأیید شده برای استفاده با آیفون وجود دارد. اگر می‌خواهید از آیفون خود نهایت استفاده را ببرید، به سایت "آَپ شاپر" مراجعه کنید. در این سایت بیش از ۹۳ هزار برنامه، برای دریافت آماده است. سمت چپ صفحه اصلی بخشی است که می‌توانید برنامه دلخواه خود را دانلود کنید. گزینه‌های مختلفی هم دارید، می توان برنامه‌ها را بر اساس دسته‌بندی انتخاب کرد یا بر اساس قیمت. اگر می‌دانید که دقیقاً دنبال چه هستید، از قسمت جست‌ وجو استفاده کنید. دستچین اخبار روز

www.mashable.com

«مشبل» که ماهانه بیشتر از ۱۲ و نیم میلیون بیننده دارد، یکی از پر بیننده‌ترین وبلاگ‌ها است. محتوای پر باری از نقدِ وبسایت‌ها تا خبرهای مهم روز و راهنمای مربوط به رسانه‌های اجتماعی، برای بیننده‌ها آماده شده که از همه قشر و سلیقه‌ای هستند. ظاهر این سایت خیلی معمولی است و کمی هم شلوغ به نظر می‌رسد ولی اگر از آن دسته افراد هستید که قصد دارید به روز باشد، مرتباً به آن سر بزنید. گره بزنید، گره بزنید!

www.iwillknot.com

این وبسایت مخصوص گره زدن است. سایتی عجیب که فقط برای بعضی افراد جالب است و کاربرد دارد. اینجا انواع گره زدن برای کارهای مختلف آموزش داده می‌شود. روی هر کدام از گره‌های هر عکس که کلیک کنید، دستورالعمل ویدیویی و نوشتاری آن را خواهید دید.

قالبساز برای وبلاگ

www.templategenerator.net

اگر از قالب‌های آماده‌ای که سرویس‌دهنده‌های وبلاگ به شما پیشنهاد می‌دهند، راضی نیستید، می‌توانید از سایت قالب‌ساز یا تمپلت جنریتور استفاده کنید. با استفاده از این سایت می‌توانید بدون اطلاع از زبان‌های برنامه‌نویسی، به راحتی قالب دلخواه خود را بسازید. این سایت مجموعه کاملی از ابزار ساخت قالب وبلاگ است که به صورت رایگان در اختیار وبلاگنویسان قرار گرفته است. در این سایت ابزار مورد نیاز به راحتی و با افزودن کد قالب مورد نظر به وبلاگ قابل استفاده است. آنهایی که چندان اطلاعی از برنامه‌نویسی و کدهای اچ تی ام ال ندارند، معمولا برای تغییر در قالب وبلاگش خود به مشکل برمی‌خورند. حتی اگه این تغییر در حد تغییر رنگ متن وبلاگ باشد. اما این امکانی که تمپلت‌جنریتور فراهم کرده، باعث می‌شود از هر نقطه و روی هر کامپیوتر، بتوانیم قالب وبلاگ خود را دستکاری کنیم. اما نکته جالب این است که وقتی شما یک قالب را با استفاده از این سیستم طراحی می‌کنید، می‌توانید کدها را برای سیستم‌های مختلف کنترل محتوا مثل بلاگر، بلاگفا، پرشین‌بلاگ، میهن‌بلاگ و آفتاب‌لاگ در اختیار داشته باشید.