به روز شده:  18:40 گرينويچ - چهارشنبه 10 مارس 2010 - 19 اسفند 1388

سایه اینترنت بر زندگی ما

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

چند ماه پيش از همه کارکنان بی بی سی خواسته شد تا موضوعی را پيشنهاد کنند تا در بخش ها و زبان های مختلف به طور ويژه به آن پرداخته شود. اين موضوع البته بايد چند ويژگی می داشت: تازه باشد، ساده باشد، و به نوعی به زندگی همه ما مربوط باشد.

از ميان همه موضوع های پيشنهاد شده، يک موضوع به دلايلی روشن انتخاب شد: اينترنت؛ به عنوان قدرت برتر زمانه ما. و به اين ترتيب، يکی از بزرگ ترين ويژه برنامه های بی بی سی شکل گرفت که نمونه هايی از آن را می توانيد کلیک در اين صفحه ببينيد.

در بخش فارسی هم ما کوشيديم با بهره گيری از اين فرصت، و به ويژه با توجه به نقشی که اينترنت در حوادث سياسی و اجتماعی ماه های اخير ايران ايفا کرده است، نگاهی دقيق تر به وضعيت اينترنت در ايران و اثرگذاری متقابل جامعه ايرانی و فارسی زبان، اينترنت و جامعه جهانی بيندازيم.

به همين دليل بخش عمده ای از مطالب ويژه نامه ما به طور مشخص به ايران و اينترنت اختصاص يافته است. با وجود اين، بخشی از مطالب مهم و جذابی که به ساير زبان ها در بی بی سی توليد شده بود نيز ترجمه و در همين ويژه نامه منتشر شده اند.

آنچه در اين ويژه نامه پيش روی شما قرار گرفته و يا در روزهای آينده قرار می گيرد گشودن روزنه ای است به بحث هايی مفصل و جاری، و لينکی است به دنيای پر رمز و راز اينترنت.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.