طرح دسترسی همگانی به اینترنت باندپهن راهی کنگره آمریکا شد

کابل فیبر نوری
Image caption آمریکا در زمینه دسترسی به اینترنت پرسرعت در رده پانزدهم جهان قرار دارد

طرحی برای همگانی کردن دسترسی به اینترنت باند پهن تا سال 2020 در آمریکا راهی کنگره این کشور شده است.

کمیسیون ارتباطات فدرال، اف سی سی، قصد دارد اطمینان حاصل کند که همه مردم این کشور تا سال 2020 اینترنت باند پهن با سرعت بالا خواهند داشت.

این کمیسیون می گوید که درحال حاضر یک سوم کل خانواده های آمریکایی - 100 میلیون نفر - از اینترنت باند پهن استفاده نمی کنند.

کنگره لزوم تنظیم طرح هایی برای قانونی کردن بخش هایی از این طرح 360 صفحه ای شامل 200 توصیه را بررسی خواهد کرد.

بعضی از این توصیه ها توسط سایر سازمان های دولتی از جمله کمیسیون فدرال در امور تجارت و سازمان امنیت ملی بررسی و در صورت تشخیص اجرا خواهد شد.

پنج عضو کمیسیون ارتباطات فدرال به تایید این طرح رای ندادند زیرا در مورد توصیه ها اتفاق نظر وجود نداشت.

آنها در عوض بیانیه ای در حمایت از برخی اهداف طرح صادر کردند که شامل اطمینان از دسترسی همه مردم به اینترنت پرسرعت و ارزان می شد.

اف سی سی مساله دسترسی به اینترنت سریع را "بزرگترین چالش قرن 21 در زمینه تاسیسات زیربنایی" نامیده و گفته است که این امکانات "شالوده ای برای رشد اقتصادی، ایجاد کار، توانایی رقابت در جهان و شیوه بهتر زندگی فراهم می آورد."

این طرح قصد دارد سرعت اینترنت را از میانگین 4 مگابایت در ثانیه به 100 مگابایت در ثانیه افزایش دهد.

به گفته مگی شیلز خبرنگار بی بی سی در کالیفرنیا یک مساله حساس، هزینه اجرای طرح است که 350 میلیارد دلار تخمین زده شده است. اینکه چه کسی و چقدر از این هزینه را خواهد پرداخت بدون شک بحث انگیز خواهد بود.

دین گارفیلد مدیر شورای صنایع فناوری اطلاعات گفت: "این سوال مهمی است، اما به نظر من سوال اصلی که باید پرسید این است که هزینه بیکار نشستن چقدر است؟".

"باید بپرسیم که می خواهیم موقعیت جهانی ما چه باشد؟ اینترنت و به تعمیم آن باند پهن، می تواند شالوده رشد اقتصادی جدید را فراهم کند و بخش دولتی به تنهایی قادر به این کار نیست. بخش خصوصی و در مجموع کل کشور، باید بخشی از این فرآیند باشد."

مطالب مرتبط