به روز شده:  16:18 گرينويچ - پنج شنبه 01 آوريل 2010 - 12 فروردین 1389

ارتباط سفرهای ارزان قیمت تابستانی با افزایش سرطان پوست

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

سازمان خیریه پژوهش سرطان در بریتانیا اعلام کرده است که ظهور تورهای مسافرتی ارزان قیمت در دهه 1970 میلادی، باعث افزایش چشمگیر سرطان پوست در یک نسل از بریتانیایی ها شده است.

طبق آماری که این سازمان منتشر کرده است، افرادی که اکنون بین 60 تا 70 سال سن دارند، پنج برابر بیشتر از والدین خود در معرض ابتلا به ملانومای بدخیم، مهلک ترین نوع سرطان پوست، قرار دارند.

این موضوع به ویژه در مورد مردانی صدق می کند که 60 تا 70 سال سن دارند. آنها هفت برابر افرادی که در دهه 1970 میلادی در همین گروه سنی قرار داشتند، در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

سازمان پژوهش سرطان اعلام کرده است که انتظار می رود این آمار باز هم افزایش یابد.

در جستجوی آفتاب

هنگامی که تورهای مسافرتی ارزان قیمت در بریتانیا رواج پیدا کرد، افراد مذکور بین 20 تا 30 سال سن داشتند. در حال حاضر از هر صد هزار نفر آنها، 36 مورد به ملانومای بدخیم مبتلا هستند

این سازمان همزمان با شروع برنامه سالانه 'ترغیب مردم به استفاده از کرم ضد آفتاب'، اعلام کرده است که این آمار چشمگیر نشان می دهد گرایش مردم به مسافرت های تابستانی و علاقه آنها به آفتاب سوختگی و استفاده از تخت های آفتاب مصنوعی تا چه حد در افزایش موارد ابتلا به سرطان ملانومای بدخیم تاثیر داشته است.

هنگامی که تورهای مسافرتی ارزان قیمت در بریتانیا رواج پیدا کرد، افراد مذکور بین 20 تا 30 سال سن داشتند. در حال حاضر از هر صد هزار نفر آنها، 36 مورد به ملانومای بدخیم مبتلا هستند.

این در حالی است که در مقایسه با آمار منتشر شده در اواسط دهه 1970، تنها هفت نفر از هر صد هزار نفر به این بیماری مبتلا شدند.

پیش بینی شده است که تا سال 2024، احتمال ابتلای افراد بین 60 تا 79 سال به این نوع بیماری، به میزان یک سوم افزایش یابد.

طبق گزارش این سازمان، تنها افراد بالای 60 سال نیستند که در معرض خطرند، بلکه تعداد مردان و زنان مبتلا به ملانوما در هر سن، از دهه 1970 تا کنون چهار برابر شده است.

آمار منتشر شده توسط ABTA ، یکی از سازمان های مسافرتی در بریتانیا، نشان می دهد که از دهه 1970 میلادی تا کنون دو میلیون و هفتصد هزار نفر از مردم بریتانیا با استفاده از تورهای مسافرتی ارزان قیمت به خارج از این کشور سفر کرده اند.

در سال 2008 این آمار به هجده میلیون و پانصد هزار نفر رسید.

کارولاین سرنی از مسئولان سازمان پژوهش سرطان در بریتانیا هشدار داد از آنجایی که امروزه علاقه مفرط نوجوانان به برنزه شدن بیش از پیش افزایش یافته، خطر ابتلا به سرطان پوست نیز بیشتر خواهد شد.

وی اضافه کرد که خطر ابتلا به ملانوما با پرهیز از آفتاب سوختگی تا حد زیادی قابل جلوگیری است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.