محوطه باستانی ماچو پیچو در پرو بازگشایی شد

ماچو پیچو
Image caption ماچو پیچو پربازدید کننده ترین محوطه باستانی در آمریکای لاتین است

معروف ترین محوطه باستانی پرو به نام ماچو پیچو پس از دو ماه بار دیگر بازگشایی شده است.

صدها گردشگر از جمله سوزان سارندون هنرپیشه آمریکایی روز پنجشنبه با قطار به این ویرانه های به جا مانده از اینکاها از قرن پانزدهم میلادی رفتند.

ماچو پیچو پربازدید کننده ترین محوطه باستانی در آمریکای لاتین است.

بارندگی سنگین و رانش زمین در پایان ماه ژانویه باعث قطع مسیر راه آهن به آنجا شد و چهار هزار توریست را به تله انداخت.

وزیر جهانگردی پرو به بی بی سی گفت که در همین مدت پرو 200 میلیون دلار درآمد را از دست داده است.

دن کالینز خبرنگار بی بی سی در پرو می گوید که خسارت وارده به خط آهن مسیر ماچو پیچو با شتابی که به ندرت دیده شده است تعمیر شد.

خبرنگار بی بی سی می گوید که هرچند پرو جاذبهای توریستی دیگری هم دارد، اما این حادثه درسی گرانبها برای مقام های این کشور بوده است که به آنها نشان داد ماچو پیچو تا چه اندازه در صنعت توریسم این کشور نقش محوری دارد.

برنارد شلاین، مدیر آژانس مسافرتی "آمریکای لاتین با هزینه کمتر" گفت: "این حادثه ای که در مسیر ماچو پیچو روی داد بدون شک بر ما تاثیر گذاشت... می توانم بگویم که فروش ما را 50 درصد کاهش داد."

ماچو پیچو در ناحیه ای به نام کازکو قرار دارد و 90 درصد درآمد گردشگری این کشور از آنجا حاصل می شود. بسته شدن این محوطه باستانی باعث از دست دادن 60 هزار گردشگر شد.

اتاق بازرگانی منطقه می گوید که بیش از نیمی از جمعیت کازکو، مرکز این ناحیه، مستقیم یا غیر مستقیم از طریق گردشگری درآمد کسب می کنند.

خبرنگار بی بی سی می گوید که بازگشایی ماچو پیچو نه فقط برای اقتصاد پرو بلکه برای تصویر این کشور در خارج اهمیت زیادی دارد.

مطالب مرتبط