وب‌نورد؛ ابزارهایی برای به اشتراک‌گذاری

همه چیز را به یاد بیاور

www.evernote.com

اگر سایت‌هایی را که پیدا کرده‌اید مرتبا گم می‌کنید، در سایت اِورنُت عضو شوید. این سایت فقط با چند تا کلیک ساده کمکتان می‌کند تا چیزهایی را که می‌خواهید، به یاد داشته باشید. این سایت امکان این را هم می‌دهد تا لینک‌ها و بخش‌هایی از وبسایت‌های دیگر را در آن ذخیره کنید. می‌توانید ویدئو کلیپ ضبط کنید، مطلب یادداشت کنید و عکس و اسکرین‌شات نگه دارید. اورنت سایت جدیدی نیست اما در حال حاضر اپلیکشن‌های زیادی را برای تلفن‌های همراه از جمله آیفون و اندروید دارد. هر چیزی که دریافت می‌کنید، به صورت خودکار دسته‌بندی و فهرست‌بندی می‌شود و با واژه‌های کلیدی می‌توانید مطالب را جست‌وجو کنید. در ضمن می‌توانید تنظیمات خاص خود را در برچسب‌ها و دفتر یادداشت اعمال کنید. به راحتی قابلیت کپی از کامپیوتر به مک و آیفون و آیپاد و دستگاه‌های آندروید را دارد.

اپلیکیشنی برای ارتباط

www.2doapp.com

اپلیکشن 2do به عنوان برنامه برگزیده انتخاب شده است. تقریبا همه چیزی که شما از یک تنظیم‌کننده ساده توقع دارید را به همراه دارد. رابط کاربریش زیبا و خوش‌چهره است. شما می‌توانید هر کاری را به هر کسی که می‌خواهید لینک کنید. نسخه لایتش رایگان است و نسخه اصلی و کاملش با یک سری تجهیزات اضافی مثل یک هماهنگ‌ساز دستی برای پی سی و مک عمل می‌کند. برای کاربران آندروید هم مورد مشابهی موجود است.

ارتباط از نوع آندروید

http://sites.google.com/site/easynote2do

ایزی نت تو دو، ناامیدتان نمی‌کند. رابط کاربریش به اندازه مشابهش در آیفون ساده نیست. البته جای هیچ تعجبی هم نیست. شما نمی‌توانید یک فرد را به یک یادداشت وصل کنید. اما در عوض امکان یادداشت‌های سریع دارد. برای روزهایی که انگشتانتان برای لمس صفحه‌کلید بیش از حد خسته هستند. کار با صفحه‌کلید مجازیش دوست‌داشتنی و قیمتش مناسب است.

ابزارکی برای اشتراک مطالب

www.sharethis.com

وب در حال حاضر یک محیط اجتماعی شده است. شما ممکن است در وب مطلبی بخوانید، از آن خوشتان بیاید و دوست داشته باشید آن را به اشتراک بگذارید. بعضی وقت‌ها صدها نفر روی یک موضوع خاص انگشت می‌گذارند. این ویجت کوچیک به صاحبان وبسایت‌ها کمک می‌کند تا یک دکمه برای به اشتراک گذاشتن قرار بدهند. تنها با یک کلیک، بازدیدکننده وب‌سایت، انتخاب‌های زیادی دارد تا مطلب را در آنها به اشتراک بگذارد. بدون اینکه بخواد صفحه خودش را با دکمه‌های زیادی شلوغ کند. مطمئنا این ویجت را در وبسایت‌های زیادی دیده‌اید. حالا می‌توانید مشابه آن را به طور رایگان روی وب‌سایت خود قرار دهید.

مد از نوع متفاوت

www.colourlovers.com/themeleon

یک سایت درباره مد. ظاهرش مثل توییتر طراحی شده .به طوری که می‌توانید تیپ‌های متفاوت را حتی سریع‌تر از هفته مد پاریس تماشا کنید. یا اینکه یک عکس آپلود کنید تا این برنامه پس‌زمینه را خیلی تمیز با عکستان هماهنگ کند. احتیاج نیست که راجع به کیفیت تصویر نگران باشید چون به طور خودکار تنظیمش می‌شود.

کوتاه‌کننده خودکار آدرس

www.140it.com

وقتی مطلبی را در سایت توییتر می‌نویسید به صورت خودکار مطلب را برایتان کوتاه می‌کند. به نظر می‌آید که با گوگل کروم هم به خوبی کار می‌کند. با این سایت هیچ احتیاجی به یک نابغه نداریم تا حجم تعداد کلمه‌های یک نوشته را کمتر کند.