وب‌نورد؛ از صورتحساب موبایل تا اپلیکیشن آیفون بی‌بی‌سی فارسی

صورتحساب موبایل

داشتن یک موبایل جدید و استفاده از آن برای وبگردی، خوبی‌های زیادی دارد. اما اگر شما بی‌حساب و کتاب از آن استفاده کنید، بدون شک متحمل پرداخت هزینه‌های سنگینی می‌شوید. پس لازم است که بر نحوه استفاده از اینترنت موبایل خود نظارت بهتری داشته باشید.

خبر خوب برای کاربرای «اندروید» این است که، تا زمانی که از «نت کانتر» استفاده می‌کنند، دیگه هیچ ترسی از دریافت یک صورتحساب نجومی ندارند. «نت کانتر» یک برنامه رایگان است که می‌شود به راحتی دریافت و نصبش کرد. این برنامه، در اصل یک شمارشگر ساده ترافیک اینترنتی است که مقدار استفاده را نشان می‌دهد؛ چه از طریق موبایل، چه از طریق وای فای. یکی از امکاناتش این است که می‌توانید میزان استفاده خود را تعیین کنید. تا اگر مقدار استفاده شما بیشتر از آن حد شد، شروع به هشدار کند. با استفاده از نت کانتر، ثبت جریان اطلاعات، دائما انجام می‌شود و چیزی از قلم نمی‌افتد. شما می‌توانید حالت‌های ثبت یا نمایش اطلاعات را در این برنامه، براساس تنظیمات دلخواه خود را تغییر دهید.

پروفایل‌پرکن

www.profilewiz.com

پیدا کردن دوست یا یک شریک زندگی خوب، کار سختی است. شاید به همین دلیل است که ده‌ها میلیون نفر به سایت‌های دوست‌یابی روی آورده‌اند. مشکل اینجاست که به هر کدام سر بزنید، یک مانع بزرگ سر راه شماست: کامل کردن پروفایل شخصی.

«پروفایل ویز دات کام» یک سرویس جدید است و هدفش این است که با ارائه یک معرفی عالی و درخور شأن، دردسرتان را کم کند. تنها کاری که باید بکنید، کلیک روی چند تصویر است که کار خیلی سختی نیست.

روش کار این سایت بر مبنای یک مصاحبه تصویری جالب است. اگر بخواهید از این سرویس به صورت رایگان استفاده کنید، امکان افزودن یک سرخط و البته چند سطر اول پروفایل در اختیارتان است. در نظر داشته باشید که نگارش در این سایت به وسیله یک کامپیوتر صورت می‌گیرد.

اپلیکیشن بی‌بی‌سی فارسی

BBC Persian iPhone App

این روزها بازار نوشتن اپلیکیشن‌های موبایل حسابی داغ است. حالا هم یک اپلیکیشن غیررسمی اما تر و تمیز برای بی‌بی‌سی فارسی ویژه آیفون نوشته شده که این برنامه رایگان را می‌توانید با اسم beebPersian در فروشگاه اپل پیدا کنید.

تقریباً تمام محتوای مفید وب‌سایت از طریق این برنامه در دسترس است. خبرها، پادکست، خلاصه صوتی خبر و همین طور ویدئو از بخش‌های مختلف این برنامه هستند. گفته شده که در نسخه‌های بعد هم امکانات بیشتر و مفیدتری از قبیل امکان مشاهده زنده این شبکه به این برنامه اضافه می‌شود.

هفت‌آسمان ستاره

www.haftaseman.ir

گاهی که یک اصطلاح انگلیسی درباره نجوم و ستازه‌شناسی می‌شنویم و معادل فارسی‌اش را نمی‌دانیم. سایت هفت‌آسمان در یافتن معادل فارسی به ما کمک می‌کند. بالای تمام صفحات یک جعبه جست‌وجو هست که اگر واژه مورد نظر را داخلش بنویسید، به سرعت توضیحاتش را پیدا می‌کنید.

صفحه اول سایت یه تعداد لینک مفید وجود دارد اما اگر روی حروف الفبا کلیک کنید، می‌توانید به دانشنامه ستاره‌شناسی بر اساس حروف الفبا دسترسی داشته باشید. بخش‌های دیگه سایت اخبار ستاره‌شناسی و لینک سایت‌های مفید دیگر است.