وب‌نورد؛ شما هم یک قهرمانید

وب‌نورد بخشی از برنامه کلیک است که از تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی پخش می‌شود و به معرفی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌پردازد.

قهرمان یک فیلم باشید

en.tackfilm.se

اگه چیز مهمی برای گفتن داشته باشید به یک قهرمان تبدیل می‌شوید. این سایت یک سامانه است که دولت سوئد درست کرده تا مردم را تشویق کند مالیات تلویزیون خود را بپردازند. بعد از اینکه عکس خود را آپلود کردید سایت آن را به یک ویدیو تبدیل می‌کند تا در قاب عکس و بیلبورد قرار گیرد. با این کار حس معروف بودن به هر کسی دست می‌دهد. پس از ساخت این فیلم کوتاه با استفاده از عکس شما، می‌توانید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید یا در وبلاگتان قرار دهید تا خوانندگان خود را متعجب کنید.

شهردار کافی‌شاپ

www.foursquare.com

محبوبیت سریع تلفن‌های هوشمند باعث به وجودآمدن اپلیکیشن‌های «لوکیشن اویر» و جی.پی.اس شد که برای پیدا کردن مکان‌های مختلف به کار می‌روند. احتمالاً معروف‌ترین این اپلیکیشن‌ها که جنبه اجتماعی هم دارد، four square است.

هدف این اپلیکیشن، که از راه موبایل‌های مختلف در دسترس مشتری‌ها قرار می‌گیرد، این است که با رفتن به جایی مثل کافی‌شاپ یا بار، ورود خود را اعلام کنند و اگر نکته خاصی به نظرشان می‌رسد آن را به همه اعلام کنند. مثلاً این که کدام میز بهتر است یا بهترین نوشیدنی در منو چیست.

سازنده‌های این اپن برنامه برای تشویق مردم به استفاده از آن، بین مصرف‌کننده‌ها رقابت ایجاد کرده‌اند و برای کسانی که از همه بیشتر در آن فعالیت کنند، امتیازاتی در نظر می‌گیرند. اگر شما بیشتر از بقیه برای یک جای خاص فعالیت کنید، به اصطلاح شهردار آنجا می‌شوید و گاهی این باعث گرفتن تخفیف یا دریافت یک نوشیدنی رایگان می‌شود. این جنبه رقابتی باعث شده تا دائماً چیزی به محتوای سایت اضافه شود. پس می‌توانید از پیشنهادهای دیگران استفاده کنید و البته با وصل شدن به فیس‌بوک و توییتر دوست پیدا کنید.

وبلاگ‌سازی آنی

www.posterous.com

یک سایت برای ساخت سریع وبلاگ به راحتی استفاده از ایمیل. هیچ احتیاجی به «تنظیمات» نیست، فقط نوشته خود را به آدرس «پوستروس» ایمیل کنید تا خود سایت به طور خودکار برای شما یک آدرس مخصوص بسازد.

می‌توانید متن، عکس، ویدیو، موسیقی و هر فایل دیگری که می‌خواهید را به آن بفرستید تا همه را در وبلاگتان بگذارد. حتی می‌توانید صفحه وبلاگتان را به توییتر، فیس‌بوک، وردپرس و لایو ژورنال وصل کنید و نوشته‌ها را با دیگران در میان بگذارید. با امکانات اضافه سایت مثل وبلاگ‌نویسی از موبایل، این سایت می‌تواند کمک بزرگی برای کسانی باشد که می‌خواهند وبلاگ نوشتن را شروع کنند.

بلور برف بسازید

www.flurrious.com

بلورهای برف خیلی متنوعند با استفاده از این سایت می‌توانید انواع برفک را بسازید. کار با سایت خیلی ساده است. دو نوع دسته کنترلی در صفحه وجود دارد. از سمت چپ می‌توانید نوع قلم و از دسته‌های سمت راست می‌توانید اندازه و وضوح خطوطی که می‌خواهید بکشید را انتخاب کنید. بعد در دایره وسط با ماوس خط خطی کنید. با کمی تمرین و تغییر قلم و اندازه آن می‌توانید بلورهای برفی زیبایی درست کنید و بعد آنها را ذخیره کرده و برای دوستان و آشنایان ایمیل کنید.