وب‌نورد؛ چه خبر از اطرافتان، چه خبر از تولدتان

وب‌نورد بخشی از برنامه کلیک است که از تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی پخش می‌شود و به معرفی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌پردازد.

دور و بر شما چه خبره؟

http://www.tweakersoft.com/mobile/aroundme.html

این اپلیکیشن مخصوص تلفن‌های آیفون و اندروید، با استفاده از نقشه و رهیاب، جاهای جالب یا مفید هر محله، مثل بیمارستان‌ها، فروشگاه‌ها و اماکن تفریحی را نمایش می‌دهد.

وقتی مقصد مورد نظر خود را انتخاب کردید، می‌توانید راهنمای رسیدن به آن را از طریق پیامک یا ایمیل دریافت کنید یا به کسی بفرستید. اگر هم روی نقشه بروید، مقصد را به طور دقیق نشان می‌دهد و اگر مقصدتان تلفن داشته باشه به سادگی می‌توانید رسیدنتان را از راه تلفن به آنها اطلاع دهید. با استفاده از جدیدترین نسخه این اپلیکیشن که رایگان است، می‌توانید تلفن خود را به طرف خیابان بچرخانید تا جهت حرکت خود را ببینید.

حفظ حریم شخصی

www.theharmonyguy.com

اگه جزو کسانی هستید که با اینترنت سر و کار زیادی دارد، حتماً درباره حفظ حریم شخصی در سایت‌های اجتماعی چیزهای زیادی شنیده‌اید. برخی از هکرها دوست دارند تا به فیس‌بوک یا مای‌اسپیس دیگران نفوذ کنند و گاهی حتی به توییتر هم رحم نمی‌کنند. اگر نگران هک شدن در فیس‌بوک هستید و می‌خواهید از آن بیرون بیایید، این سایت به شما کمک می‌کند. وبلاگی پر از نکته‌های مفید درباره چگونگی حفظ اطلاعات شخصی در دنیای آنلاین البته به زبان انگلیسی.

از شما پرسش از از ویدئوجاگ پاسخ

www.videojug.com

این سایت دسته‌بندی مناسبی برای پاسخ به پرسش‌های شما دارد. موضوعاتی از قبیل زیبایی و آرایش تا آشپزی و فناوری و کاریابی. کافی است ماوس را روی هر کدام از دسته‌ها نگه دارید تا زیردسته‌هایش را ببینید. در صفحه ویدئوهای زیادی مرتبط با پرسشتان وجود دارد. می‌توان از جعبه جست‌وجوی بالای سایت سؤال را پرسید که البته باید برای این کار نیازی به نام‌نویسی نیست. اما اگر قصد دارید سؤال اختصاصی خودتان را بپرسید، نام‌نویسی کنید. می‌توانید با شناسه فیس‌بوک خود هم وارد سایت شد.

تولدتان مبارک بود؟

whathappenedinmybirthyear.com

دوست دارید بدانید سال تولدتان در دنیا چه اتفاق افتاد؟ پاسخ این سؤال در این سایت پیدا می‌شود. در صفحه اول سال تولد خود را وارد کرده و منتظر بمانید تا سایت به فکر فرو رود. پس از چند ثانیه سایت شروع به ارائه اطلاعات می‌کند. اطلاعاتی از قبیل این که چه فیلم معروفی در این سال ساخته شد، کدام شعر معروف سروده شد، اوضاع اقتصادی و سیاسی چطور بود و مواردی از این قبیل. با ارائه هر کدام از این اطلاعات، یک سری لینک میان‌متنی می‌بینید که با کلیک روی آنها نتیجه جست‌و‌جو در گوگل مشاهده می‌شود.