وب‌نورد؛ از سفر تا عکاسی

وب‌نورد بخشی از برنامه کلیک است که از تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی پخش می‌شود و به معرفی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌پردازد.

شما بگویید کِی، ما می‌گوییم کجا

www.joobili.com

بیشتر سایت‌های مسافرتی از شما می‌پرسند که کجا می‌خواهید بروید. اما این سایت به کمک کسانی می‌آید که می‌خواهند به اروپا سفر کنند. شعار سایت این است: شما بگویید کِی، ما می‌گوییم کجا! در صفحه اصلی، اسلایدر را روی تاریخ مورد نظرتان تنظیم کنید. سایت به شما خواهد گفت آن زمان در کشورهای مختلف چه می‌گذرد. سایت در عین سادگی خیلی چشم‌نواز است. رویدادهای موجود در فهرست هم تصویر دارند و هم توضیح. اگر بخواهید، می‌توانید انتخاب خود را بر اساس موضوع، کشور یا کلمه کلیدی محدود کنید. اگر چه عضویت در سایت ضروری نیست، اما اگر بخواهید عضو شوید، ساده و رایگان است. با این کار می‌توانید وقایع مورد علاقه خود را در سایت ذخیره کنید و حتی در «کامیونیتی» سایت کسانی را پیدا کنید که با شما علاقه‌های مشترک دارند.

واکسن در سفر

www.myvaccs.com

اگر برای برای مقصد سفر به واکسن احتیاج داشته باشید؛ چه باید کرد؟ این سایت یک ابزار کوچک فراهم می‌کند تا بدانید چه واکسنی احتیاج دارید. می‌توانید واکسیناسیون کل خانواده را در آن ثبت کنید و هر بار که به سفر می‌روید، ایمنی خود را چک کنید. یک نقشه در سایت هست که مناطق مختلف را بر اساس تعداد واکسن‌های موردنیاز رنگ‌بندی کرده است.

بایگانی عکس رایگان

www.freedigitalphotos.net

«فری دیجیتال فتوز» آرشیوی برای استفاده همه است. عکس‌ها بر اساس موضوع دسته‌بندی شده‌اند و روی هر موضوع که کلیک کنید به زیرمجموعه‌هایی می‌رسید که خود شامل تعدادی عکس هستند. آنها علاوه بر اسم بر اساس جزئیاتشان هم برچسب خورده‌اند. اگر موضوع مورد نظرتان در لیست نبود، می‌توانید با استفاده از ابزار جست‌وجو، عکس‌هایی را که بر اساس آن کلمه تگ شده‌اند، پیدا کنید. بازنشر بیشتر این عکس‌ها رایگان است. در صورت استفاده از عکس‌های رایگان, باید عکاس مورد نظر را در جریان بگذارید. اسم عکاس مربوط به هر عکس زیرش نوشته شده است. اگر خودتان هم عکس‌های جالبی دارید، می‌توانید در سایت ثبت‌نام کنید و آنها را با دیگران به اشتراک بذارید.

اپلیکیشن فرمت 126

Format126 iphone app

یک اپلیکیشن رایگان برای آیفون به اسم «فرمت 126» که با یک سری افکت به عکس‌ها به آنها جلوه‌های هنری می‌دهد. لازم نیست که حتماً عکاس حرفه‌ای باشید تا بتوانید از این اپلیکیشن استفاده کنید؛ فقط کافی است یک عکس بگیرید یا از بین عکس‌های موجود در گوشی خود یکی را انتخاب کرده و فیلتر مورد پسندتان را امتحان کنید تا به دوران دوربینهای سیاه و سفید قدیمی برگردید و لذت ببرید.