وب‌نورد؛ از تبدیل مواد غذایی تا تبدیل فرمت فایل

وب‌نورد بخشی از برنامه کلیک است که از تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی پخش می‌شود و به معرفی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌پردازد.

واقعیت افزوده روی موبایل شما

www.layar.com واقعیت افزوده، یکی از مفاهیم جدید در دنیای فناوری است که این روزها از تئوری به عمل رسیده. تا جایی که روی گوشی‌های همراه هم به کار گرفته می‌شود. در این سایت می‌توانید اطلاعات مهمی درباره یکی از بهترین ابزار ساخت این نوع برنامه‌ها برای موبایل به دست بیاورید. با این فناوری وقتی از دوربین موبایل خود استفاده می‌کنید، داده‌های دیجیتال، به طور همزمان، روی صفحه تصویر ظاهر می‌شوند. این اپلیکیشن باید به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشد. سپس تنها کاری که باید انجام دهید این است که تلفن را بالا بگیرید تا نشان دهد در همسایگی شما چه می‌گذرد و حتی می‌تواند جهت را با رنگ مشخص کند. تعداد اپلیکیشن‌های موجود زیاد است و هر روز به تعدادشان افزوده می‌شود. فقط کافی است بخش کاتالوگ در وب‌سایت را ببینید. می‌توانید مرورگر «لیر» را در آیفون یا اندروید دانلود کنید و به آن دسترسی داشته باشید. اگر هم قصد برنامه‌نویسی دارید، می‌توانید در قسمت Create اطلاعات زیادی برای شروع پیدا کنید.

نرم‌افزارهای جایگزین رایگان

www.alternativeto.net اخیرا، مایکروسافت نسخه بتای آفیس 2010 را عرضه کرده است. اما اگر ترجیح می‌دهید از برنامه‌های دیگری استفاده کنید، می‌توانید به سراغ این سایت بروید. جایی که می‌تواند شما را در انتخاب نرم‌افزارهای جایگزین راهنمایی کند. شاید سایت زیبایی به نظر نرسد، اما در عوض بیشتر برنامه‌هایش رایگان هستند. با وجود برچسب یا تگ و لایک، که کنار هر کدام از برنامه‌هاست، می‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید. خوشبختانه برای کاربران مک و لینوکس هم گزینه‌های زیادی وجود دارد. در بخش ویژه موبایل‌ها هم موارد جالب توجهی دیده می‌شوند.

موتور جست‌وجوی غذا

www.supercook.com این سایت، در اصل یک موتور جست‌وجوی دستور پخت غذاست و هدفش این است که، با تبدیل مواد اولیه موجود در خانه به غذاهای لذیذ، از اصراف مواد غذایی جلوگیری کند. فقط مواد غذایی موجود در خانه را در سایت بنویسید و بین دستورات پخت بگردید تا آنچه که دوست دارید را پیدا کنید. اگر در سایت نام‌نویسی کنید، می‌توانید غذای مورد علاقه خود را ذخیره کنید تا دوباره دنبالش نگردید. سایت یک فهرست خرید پیشنهادی هم می‌ده تا بین غذاهایی که می‌پزید تنوع بیشتری به خرج دهید.

مبدل فایل از همه‌رنگ www.youconvertit.com قبلاً تبدیل فایل‌ها از یک فرمت به فرمت دیگر دردسر زیادی داشت. اما با این سایت مشکل حل شده است. سایت ساده و مفیدی است. می‌توانید تا 5 فایل را با هم به سایت بدهید تا همه را تبدیل‌شده به شما ایمیل کند. بر خلاف خیلی از سایت‌های مشابه، این ابزار فقط یک مبدل ویدیویی نیست. بلکه می‌تواند با فایل‌های آفیس، اچ‌تی‌ام‌ال، عکس، صدا و موارد دیگر هم کار کند. حتی می‌توانید از آن برای دانلود فایل‌های ویدیویی استفاده کنید یا فایل‌هایی به بزرگی 100 مگا بایت را برای دیگران بفرستید. این سایت حتی چیزهای ساده‌ای مثل اندازه یا وزن را به استانداردهای مختلف تبدیل می‌کند.