وب‌نورد؛ با دوربین خانه خود را تحت نظر بگیرید

وب‌نورد بخشی از برنامه کلیک است که از تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی پخش می‌شود و به معرفی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌پردازد.

کنترل خانه و محل کار با دوربین

www.vitamindinc.com اگر بخواهید خانه یا محل کار خود را همیشه و از همه جا زیر نظر بگیرید، نیازی به دوربین‌های آنچنانی ندارید. می‌شود این کار را با وبکم‌های معمولی هم انجام داد. این برنامه از فناوری خاصی به نام «هایرارکیکال تمپورال مموری آرکیتکچر» استفاده می‌کند. اما برخلاف اسم پیچیده‌اش، شیوه کار ساده‌ای دارد و بر این اساس است که هر نوع فعالیت غیرمعمول را تشخیص داده و قسمت مربوط به آن را در فیلم برجسته می‌کند تا در آینده بتوانید به سراغش بروید. می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که با دوربین‌های آی پی یا وبکم کار کند. ویتامین دی به محض باز شدن در یا ورود و خروج افراد به کار می‌افتد. تنظیمش بسیار ساده و سریع است و حتی می‌تواند در صورت بروز فعالیت‌های مشکوک یک ایمیل هشدار بفرستد. نسخه تک‌دوربینی آن رایگان است. برای نسخه چنددوربینه باید هزینه بپردازید. تغییر اندازه دگمه‌های صفحه‌کلید www.thickbuttons.com یکی از مشکلاتی که گوشی‌های صفحه‌لمسی دارند، هنگام استفاده از صفحه‌کلید مجازی پیش می‌آید. آنهایی که از گوشی‌های آندروید استفاده می‌کنند، با استفاده از این اپلیکیشن مشکلشان حل می‌شود. این اپلیکیشن مجانی اندازه دگمه‌های روی صفحه کلید را، بسته به چیزی که می‌خواهید بنویسید، عوض می‌کند.

نوشتن روی انگشتان

www.shapewriter.com با شیپ رایتر، می‌توانید از راه کشیدن انگشتان روی صفحه، به جای تک تک فشار دادن دکمه‌ها تایپ کنید. خود برنامه حرکت انگشت‌های شما را ارزیابی کرده و تشخیص می‌دهد که می‌خواهید چه کلمه‌ای را وارد کنید. نسخه اندروید آن هم در سایت موجود است. تنها مشکل این است که انگشت‌ها جلوی دید صفحه کلید را می‌گیرند.

مجله موسیقی پرشیا www.persiamag.com یک مجله موسیقی آنلاین که پر از خواندنی‌های مفید و جذاب درباره موسیقی ایران و جهان است. این مجله خوش‌منظر و پرمطلب، موضوع‌های مربوط به دنیای موسیقی را برای خواننده‌ها پوشش می‌دهد. موضوعات در بالای صفحه، بر اساس مقوله‌هایی مثل زندگینامه، ایرانی، جهانی، گفتگو، موسیقی فیلم و چیزهای دیگر دسته‌بندی شده‌اند. اگرچه مطالبی درباره موسیقی غیرایرانی هم در سایت هست، اما به نظر می‌رسد که بیشتر نوشته‌ها به موسیقی ایرانی تخصیص داده شده است.