وب‌نورد؛ سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی برای سرگرمی

وب‌نورد بخشی از برنامه کلیک است که از تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی پخش می‌شود و به معرفی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌پردازد.

به دنبال فیلم و کتاب

www.tastekid.com اگر می‌خواهید در سرگرمی‌های خود تنوع ایجاد گنید، مثلا دنبال یک فیلم یا یک کتاب خوب می‌گردید، می‌توانید از این سایت استفاده کنید. ظاهر این سایت بیشتر شبیه یک موتور جست‌وجوی عادی است که کار با آن را ساده می‌کند. و یک شخصیت کارتونی به اسم اِمی دارد که در این راه شما را یاری می‌کند. البته از نظر عملکرد شبیه خیلی از سایت‌های خرید و فروش آنلاین است که گزینه‌های مختلفی را به شما پیشنهاد می‌دهند. اینجا هم کافی است تا اسم گروه موسیقی، فیلم یا نویسنده محبوب خود را وارد کنید تا اِمی یک فهرست از نمونه‌های مشابه را به شما ارائه دهد. در بیشتر موارد هم یک ویدئو از آن گروه یا فیلم نمایش می‌دهد. احتیاجی به نام‌نویسی نیست اما اگر این کار را بکنید، می‌توانید فهرست دلخواه خود را ذخیره کنید تا برای ورود بعدی به سایت، جست‌وجو راحت‌تر باشد. در ضمن یک اپلیکیشن رایگان هم برای آیفون دارد.

به دنبال توییتربازها www.thetweetwall.com «دی توییت وال» در اصل یک دایرکتوری خوش‌طرح است که می‌توانید در آن حساب کاربری خود را ثبت کنید و با توییتربازهای دیگه آشنا شوید و دایره ارتباطات خود را گسترش دهید. در انتخاب برچسب یا «تگ»های خود دقت کنید چون این چیزی است که شمار را با دیگران مرتبط می‌کند.

به دنبال شاعر www.art-arena.com/sagalit.htm اگر احیاناً یک دوست خارجی دارید که می‌خواهید با ادبیات فارسی آشنا شود، یا اگر دانشجوی ادبیات تطبیقی هستید، این سایت به کارتان می‌آید. در صفحه اصلی می‌توانید تیتر تمام متن‌های موجود در سایت را پیدا کرده و از میانشان مطلب مورد نظر خود را انتخاب کنید. قسمت اول درباره پیدایش و پیشرفت ادبیات فارسی است که می‌توانید اطلاعات مفید و جذابی درباره تاریخ ادبیات کهن و نوی فارسی را بخوانید. قسمت‌های دیگر درباره شاعرهای بزرگ ایران مثل حافظ، سعدی، خیام و مولوی است که در هر بخش اطلاعات مفیدی درباره زندگی هر شاعر و کارهای او پیدا می‌کنید. در ضمن توضیحاتی درباره داستان‌های هزار و یک شب و لیلی و مجنون هم در صفحه اصلی پیدا می‌شود. قسمتی هم به زنان شاعر ایرانی از جمله فروغ فرخزاد، شاداب وجدی، سیمین بهبهانی و چند نفر دیگر اختصاص داده شده است که شامل زندگینامه و در بعضی از موارد ترجمه یکی از شعرهای این شاعره‌هاست.

به دنبال بازی iDork- iPhone game آی دورک یک بازی جالب برای آیفون است که فناوری «تاچ اسکرین» را با گرافیک‌های بانمک ترکیب کرده است. باید برای آدمکِ آی دورک خود یک راه بسازید تا از آن بگذرد و به سلامت موانع را رد کند. کامل کردن همه مراحل، فکر شما را حسابی اشغال می‌کند. What the Doodle- Android app پیشنهاد ما برای کاربران اندروید هم بازی «وات دِ دودل» است که یک مثال خوب دیگر از به کارگیری تاچ اسکرین در بازی‌های موبایل محسوب می‌شود. این یک بازی چندنفره است. در «تینک پیکشنری» هم نقاشی می‌کنید و هم باید حدس بزنید طرف مقابل چه می‌کشد. می‌توانید مجانی بازی کنید ولی اگر بخواهید از امکانات اضافه مثل درست کردن آواتار شخصی استفاده کنید، باید مقداری پول بپردازید.