وب‌نورد؛ از آموزش زبان تا سودوکو

وب‌نورد بخشی از برنامه کلیک است که از تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی پخش می‌شود و به معرفی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌پردازد.

آموزش انگلیسی آنلاین

www.openlearningcenter.com اگر می‌خواهید دوره‌های آموزش زبان را از راه دور دنبال کنید این سایت برایتان مناسب است. محتوای او.ال.سی شامل درس‌های رایگان، خدمات آموزشی، فرهنگ لغات، آزمون ورودی و چیزهای متنوع دیگر است. در بخش درس‌های رایگان می‌توانید از درس‌های مربوط به تلفظ، لغات، خواندن، صحبت کردن، نوشتن و حتی انگلیسی تجاری بهره ببرید. علاوه بر این، خدمات آموزشی سایت ماهی یک درس جدید هم در اختیارتان می‌گذارد و اگر هم مشکلی داشته باشید می‌توانید هفته‌ای سه سوال، به صورت آنلاین، از استاد راهنما بپرسید. در ضمن یک کلوب دانشجو‌ها و یک انجمن آموزش زبان انگلیسی هم هست که می‌توانید برای تبادل نظر با اعضای سایت از آن استفاده کنید. برای استفاده از امکانات سایت باید باید نام‌نویسی کنید که خوشبختانه رایگان است. اگر هم با آموزش الکترونیکی آشنایی ندارید، بالای صفحۀ اصلی، لینک مقالات مربوط، موجود است.

جملات قصار

www.great-quotes.com اگر به دنبال جملات قصار، از آدمهای مشهور می گردید، این سایت را بوک‌مارک کنید. ظاهر سایت ساده و استفاده از آن خیلی راحت است. در قسمت بالایی صفحه جمله‌ها بر اساس موضوع و گوینده جمله، دسته‌بندی شده‌اند. بنابراین برای خواندن آنها کافی است روی یکی از موضوعات کلیک کنید تا وارد دنیای جملات قصار شوید. می‌توانید روی اسم فرد مورد علاقه خود کلیک کنید و حرف‌های او را بخوانید. علاوه بر این می‌توانید از جعبه جست‌وجوی پایین صفحه، برای یافتن فرد مورد نظر کمک بگیرید.

سودوکود www.websudoku.com همه می‌دانیم که پرورش درست اندام برای سلامتی لازم است. اما نباید از پرورش مغز هم غافل شد. یکی از راه‌های پرورش مغز و جلوگیری از فراموشی حل جدول است و چه بهتر از بازی با جدول اعداد، آن هم به سبک سودوکو. «وب سودوکو» یک منبع خیلی خوب برای علاقه‌مندان به این نوع جدول است. مانند همه سودوکوهای رده‌بندی آسان، متوسط و سخت دارد. اگر خیلی حرفه‌ای هستید و می‌خواهید حسابی مغز خود را به کار بگیرید، رده پیچیده‌ای به نام رده خبیث هم موجود است! زیر هر جدول گزینه‌های مختلفی وجود دارد که به نوعی اسباب راحتی بازیکنان را فراهم می‌کند. مثلاً اگر روی «پاوز» کلیک کنید می‌توانید بازی را برای مدتی متوقف کنید و بعدها دنباله آن را ادامه دهید. یا اگر عددی را اشتباه وارد کردید، فقط کافی است دکمه «کلیر» را بزنید تا پاکش کنید. در ضمن می‌توانید از سایت بخواهید تا پیشرفتتان را در حل جدول به شما اطلاع دهد. اگر هم بخواهید می‌توانید جدول‌ها را روی کاغذ چاپ کنید تا در اتوبوس و مترو حلشان کنید. Sudoku/ iphone app اگر آیفون داشته باشید اپلیکیشن سودوکو هم برای دوستداران این بازی در فروشگاه اپل عرضه شده است. مدل رایگانش فقط مرحله آسان را دارد و برای تازه‌کارها مناسب است. اما اگر سودوکوباز حرفه‌ای باشید، با پرداخت یک مقدار جزئی می‌توانید مدل بالاتر آن را تهیه کنید که شامل مراحل آسان، متوسط، سخت و حرفه‌ای است. این اپلیکیشن رکوردتان را ثبت می‌کند و می‌توانید پیشرفت خود را چک کنید.