وب‌نورد، از آموزش زبان با فیلم تا آموزش فتوشاپ

وب‌نورد بخشی از برنامه کلیک است که از تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی پخش می‌شود و به معرفی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌پردازد.

زبان‌آموزی با فیلم

englishcentral.com

بیشتر کسانی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند، با وجود پیشرفت همچنان از مشکلاتی چون فهم فیلم‌ها به زبان اصلی گله دارند. این سایت به طور اختصاصی به رفع این مشکل پرداخته است، به علاوه روی صحبت کردن شما هم کار می‌کند. همه ویدیوهای این سایت زیرنویس انگلیسی دارند. شما باید همزمان که به حرف‌ها گوش می‌دهید، زیرنویس‌ها را هم دنبال کنید. اگر جمله‌ها زیاد سریع هستند، می‌توانید آنها را با سرعت پایین هم گوش بدهید. بعد از هر جمله، خود فیلم، به‌صورت خودکار متوقف می‌شود و از شما می‌خواهد تا جمله را تکرار کنید. بعد به شما امتیاز می‌دهد، و اگر کلمه‌ای را درست تلفظ نکرده باشید، آن را برایتان مشخص می‌کند. در ضمن، می‌توانید روی هر کلمه‌ای که برایتان ناآشناست کلیک کرده و تلفظ و معنی آن را چک کنید. بعد از اینکه صدای خود را ضبط کردید و امتیاز گرفتید، می‌توانید به آن گوش بدهید تا اشتباهاتتان را با گوش خود بشنوید. محتوای سایت خیلی متنوع است. از فیلم و سریال تا برنامه‌های مختلف تلویزیونی را می‌توانید آنجا پیدا کنید. در ضمن برنامه‌ها بر اساس درجه سختی و آسانی هم دسته‌بندی شده‌اند.

در دسترس بودن دوست‌داشتنی‌ها fav4.org این سایت ساده، هر چهار گزینه فیس بوک، فلیکر، توییتر و میل‌باکس‌تان را روی صفحه ردیف کرده تا مستقیم و بی‌دردسر، فقط با یه کلیک روی هر کدام، واردشان شوید. می‌توانید در بخش تنظیمات، به راحتی هر سایت دیگری را که برایتان مهم است، از فهرست به صفحه اضافه کنید. فهرستش گزینه‌های خوبی دارد، و شامل همه سایت‌های پرطرفدار می‌شود. اما اگر چیزی که نیاز دارید در فهرست نیست، می‌توانید به سایت پیشنهاد بدهید تا اضافه‌اش کند.

ساعت چنده؟

qlock.com این سایت ساعت محلی همه نقاط دنیا را در اختیار ما می‌گذارد و می‌توانید روی دسکتاپ و حتی آیفونتان دانلودش کنید. ماوس را روی نقشه دنیا بچرخانید و به راحتی ساعت محل دلخواه خود را ببینید. اپلیکیشن موبایلی آن هم همین طور عمل می‌کند. در ضمن اگر نسخه دسکتاپ را دریافت کنید، می‌توانید آن را روی محل‌های مورد نظر تنظیم کنید.

آموزش فتوشاپ

photoshoptutorials.ws اگه اهل عکاسی هستید، احتمالاً استفاده از فتوشاپ می‌تواند به کارتان بیاید؛ البته در صورتی که بدانید چطور با آن کار کنید. ظاهراً نرم‌افزار پیچیده‌ای به نظر می‌رسد، اما با photoshop tutorials دیگر این طور نیست. این سایت استفاده از جلوه‌های مختلف روی عکس‌ها را قدم به قدم آموزش می‌دهد. بالای صفحه، روی فتوشاپ تیوتوریالز، کلیک کنید تا به زیرمجموعه آن، که شامل جلوه‌های مختلف است، دسترسی داشته باشید. روی هر افکت که کلیک کنید، می‌توانید دستورالعمل کامل را، همراه با تصویر ببینید. خوشبختانه نه تنها با کلام توضیح داده شده، بلکه تصویر پنجره فتوشاپ را هم، با آیکون‌های مورد نیازتان، نشان می‌دهد. پس می‌توانید راهنمایی‌ها را بصورت بصری هم دنبال کنید. روی «فتوشاپ دانلودز» کلیک کنید تا به تصویرهای متنوعی برای استفاده در کار خود دسترسی پیدا کنید. در ضمن اگر برای شروع ایده خاصی ندارید، می‌توانید در creative inspirations از ایده‌های متنوع دیگران الهام بگیرید و استفاده کنید. بخش مفید دیگر سایت آموزش عکاسی است که به کمکش می‌توانید عکس‌های خوب بگیرید و با استفاده از فتوشاپ جلوه‌های ویژه به آنها بدهید.

اپلیکیشن آندرویدی واقعیت افزوده Google Goggles – android app

فکر کنید به سفر رفته‌اید و می‌خواهید درباره چیزهایی که می‌بینید، اطلاعات کسب کنید. این وقت‌ها گوگل گاگل به کار می‌آید. این اپلیکیشن جالب، یک ابزار جست‌وجوی بصری است که به طور رایگان قابل دانلود در موبایل‌های اندروید است. با دوربین موبایل خود از شیء یا جای مورد نظر عکس بگیرید تا آن را برایتان تجزیه و تحلیل کند. این برنامه بین تصاویر موجود در گوگل می‌گردد تا آن را با مشابهش مطابقت بدهد. این اپلیکیشن حتی می‌تواند بارکد روی کالاها را هم بخواند و اطلاعات مربوطش را جمع‌آوری کند. گوگل اعلام کرده است تا چند وقت دیگر آن را برای پلتفرم‌های دیگر هم آماده خواهد کرد.