وب‌نورد؛ از جراحی پلاستیک تا مالتی‌مدیای فارسی

وب‌نورد بخشی از برنامه کلیک است که از تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی پخش می‌شود و به معرفی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌پردازد.

قبل از عمل، پس از عمل www4.liftmagic.com/liftmagic/lift.php

تب جراحی پلاستیک این روزها همه جا را گرفته و بعضی بدون هیچ پیش‌فرضی از اینکه ممکن است چه شکلی بشوند، صورت خود را به تیغ جراحی می‌سپارند. بنابراین بد نیست قبل از این کار از «لیفت مجیک» نظرخواهی کنید. یک ابزار که تغییرات پس از جراحی را روی عکس نمایش می‌دهد و با استفاده از آن کمابیش می‌توان خود را پس از عمل تصور کرد. اول باید عکس خود را بارگذاری کنید. سپس از فهرست سمت چپ، جراحی مورد نظر را انتخاب و روی عکس پیاده‌اش کنید. حتی یک انتخاب کنید که بینی خود را تا چه حد کوچک کنید. در انتها تصویر قبل و پس از عمل را با هم مقایسه کنید. البته این فقط یک نوع تخمین است و لزوماً قرار نیست همان شکلی بشوید که سایت پیشنهاد می‌دهد.

اپلیکیشنی برای ورزش

www.myjogbuddy.com این اپلیکیشن آیفون و آیپاد تاچ برای کسانی که می‌خواهند روی فرم بمانند، کمک بزرگی است. این برنامه فعالیت‌های فیزیکی شما را دنبال می‌کند، چه درحال دویدن روی تردمیل باشید، چه در حال پیاده‌روی در پارک. دو نسخه ویژه مردان و زنان دارد، و پیشرفتتان را بر حسب کیلومتر و کیلوگرم، یا مایل و پوند حساب می‌کند. شما یک هدفون‌های خود را در گوش بگذارید و هنگام ورزش به موسیقی هم گوش دهید. یک برای کم کردن کالری یا وزن خود هدف تعین کرده و هر وقت مایل بودید، به آن رجوع کنید. وقتی به هدف خود رسیدید، یک صدای الکترونیکی این نکته را اعلام می‌کند.

گزارش‌های مالتی‌مدیا به فارسی www.jadidonline.com چه ایرانی، چه تاجیک و چه افغان باشید، اگر دوستدار مطالب فرهنگی و اجتماعی هستید، چیزی که لازم دارید جدید آنلاین است. هدف این سایت نشر گزارش‌های نسل جدید روزنامه‌نگاران به عنوان پیشگامان روزنامه‌نگاری چندرسانه‌ای در کشورهای فارسی‌زبان ایران، افغانستان و تاجیکستان است. این گزارش‌ها جنبه خبری ندارند و در واقع روایت‌هایی از فرهنگ و زندگی در گوشه و کنار دنیا را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. مطالب سایت به زبان‌های فارسی و انگلیسی است و برخی از آنها برای خوانندگان تاجیک، به خط سیریلیک هم نوشته شده است. اگر علاقمند به تولید مطالب چندرسانه‌ای هستید، یک راهنمای ساده برای آشنایی با مقدمات نظری و عملی در این باره در سایت موجود است که با استفاده از سایت آموزشی دانشگاه برکلی تهیه شده است. یک راهنمای مقدماتی برای عکاسی هم هست که علاقمندان می‌توانند به آن رجوع کنند. در ضمن اگر مجموعه عکسی از یک موضوع جالب دارید هم می‌توانید برای سایت بفرستید تا به اسم خودتان در آن منتشر شود.

تولدش یادت نرده

www.birthdayalarm.com برای این که تولد دوستان و نزدیکانتان را فراموش نکنید، یک از این سایت استفاده کنید. برای شروع باید نام‌نویسی کنید. بعد آدرس ایمیل همه دوستان خود را به سایت می‌دهید تا یک ایمیل برای همه بفرستد. ایمیل از آنها می‌خواهد تا تاریخ تولد خود را وارد کنند. پس از آن سایت قبل از تولد هر کسی، دو ایمیل یادآوری برای شما ارسال می‌کند. یک به دلخواه خود زمان دریافت این ایمیل‌ها را تنظیم کنید. سایت یک مجموعه از کارت‌های الکترونیکی دارد. بنابراین وقتی ایمیل یادآوری را گرفتید، می‌توانید یک کارت انتخاب کرده و بفرستید.

اپلیکیشنی برای رستوران‌یابی

SearchIt

چه دنبال آدرس، شماره تلفن و جزییات یک رستوران باشید و چه فروشگاه و چه هر جای دیگر، این اپلیکیشن پیدایش می‌کند. یک اپلیکیشن آیفون که در واقع مثل موتورهای جست‌وجو عمل می‌کند و خیلی هم سریع است. وقتی چیزی را جست‌وجو کردید، می‌تونید با یک ضربه روی گزینه‌های پیشنهادی به جزییاتش دسترسی پیدا کنید. اگر هم نخواستید، فقط کافی است تلفن را تکان دهسد تا همه آنها پاک شود. در ضمن کلمه‌هایی که جست‌وجو می‌کنید ذخیره می‌شود تا برای دفعات بعد، نیازی به نوشتن دوباره نباشد.