وب‌نورد: از آموزش عکاسی تا برنامه دزدگیر موبایل

وب‌نورد بخشی از برنامه کلیک است که از تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی پخش می‌شود و به معرفی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌پردازد.

آموزش عکاسی

www.geofflawrence.com بسیاری از شما دوست دارید که عکاسی یاد بگیرید ولی فرصت رفتن به کلاس‌های آموزشی را ندارید. اما این سایت می‌تواند شما را یک قدم بزرگ به این آرزو نزدیک‌تر کند. تقریباً همه چیزهایی را که باید برای عکاسی بدانید در این سایت می‌یابید. توضیحات، از مقدماتی‌ترین چیزها، یعنی تجهیزات عکاسی، شروع می‌شوند و به جزئیات عکاسی مثل تنظیمات دوربین می‌رسند. برای بعضی از موضوعات که در عکاسی کاربرد زیادی دارند، راهنمایی‌های ویژه وجود دارد. همراه عکس‌های نمونه‌ای، که می‌توانید از آنها ایده بگیرید. نام‌نویسی در این سایت اجباری نیست، اما اگر این کار را بکنید، می‌توانید در تالار گفت‌وگو، با اعضای دیگر تبادل نظر کنید. یک امتیاز دیگر هم این است که می‌توانید عکس‌های خود را در گالری اعضای سایت بگذارید تا دیگران هم نظر بدهند. اگر نخواستید ثبت‌نام کنید، باز هم می‌توانید به عکس‌های گالری دسترسی داشته باشید، فقط دیگر نمی‌توانید روی عکس‌ها نظر بدهید. یک سری آموزش ویرایش عکس هم موجود است که می‌توانید وقتی در عکاسی حسابی حرفه‌ای شدید، روی عکس‌های خود اعمال و همه را حیرت‌زده کنید.

مشاعره با عکس

www.aksbazi.com این سایت چیزی است شبیه مشاعره فقط به جای شعر از عکس استفاده می‌شود. عکس‌بازی، سایتی است که پروژه‌های مختلفی را پیشنهاد می‌دهد و هر کسی می‌تواند در سایت بر اساس آن عکس بگذارد. فقط کافی است در سایت عضو شوید. هر عکسی که بگذارید، به اسم خودتان در آن ثبت می‌شود. کنار هر پروژه، یک شرح مختصر از آن به فارسی و انگلیسی موجود است. خوب است بدانید که این پروژه‌ها دائمی نبوده و مهلت ارسال دارند. بنابراین فقط در آنهایی می‌توانید شرکت کنید که تاریخشان هنوز به آخر نرسیده باشد. ضعف فعلی سایت این است که امکان جست‌وجو بر اساس اسم عکاس وجود ندارد.

کمیک‌استریپ به فارسی

www.persiancomics.ir سایتی به فارسی درباره کمیک‌استریپ. سمت راست صفحه اصلی، زیر عنوان آخرین کمیک‌ها، می‌توانید مطالب مربوط به کمیک‌های فعلی سایت را بخوانید. در عین حال می‌توانید، به آخرین خبرها و مطالب محبوب دنیای کمیک هم دسترسی داشته باشید. از ویژگی‌های دیگر این سایت ویکی‌کمیک است. همان طور که از اسم این بخش پیداست، یک دانشنامه کمیک استریپ که هدفش گردآوری مطالبی از قبیل زندگینامه شخصیت‌های مختلف دنیای کمیک، آشنایی با خالقان، طراحان و نویسندگان کمیک استریپ است.

کارتون بکشید

www.cartooncritters.com نمی‌دانید چطور کارتون بکشید؟ سایت بعدی این مشکل را حل می‌کند. محتوای سایت زیاد است و مطالب زیادی مثل رنگ‌آمیزی، بازی، و کارهای دستی دارد. اما برای اینکه یک‌راست سر اصل مطلب بروید، بالای صفحه روی درس‌های طراحی کلیک کنید. در این صفحه دو نوع راهنمای طراحی کارتون هست. یکی ویدئویی و دیگری آموزش قدم به قدم. در قسمت ویدئوها روی هر کدام از کارتون‌ها که کلیک کنید، می‌توانید روش طراحی آن را از اول تا آخر ببینید و یاد بگیرید. قسمت قدم به قدم همان کار را انجام می‌دهد با این تفاوت که تصویرهایش متحرک نیستند. اما مزیتش این است که تنوع بیشتری دارد. اپلیکیشن دزدگیر

www.mylookout.com

این روزها گوشی‌های همراه تنها یک دستگاه تلفن نیستند. بعضی وقت‌ها اطلاعات شخصی زیادی در آنها هست. پس باید بیشتر از همیشه مراقب امنیت گوشی‌ها باشیم. یک اپلیکیشن خوب برای بیشتر تلفن‌های هوشمند وجود دارد. فقط شماره خود را در سایت وارد کنید تا یک لینک برای دریافت آن براتان فرستاده شود. البته این تنها اپلیکیشن امنیتی نیست که برای موبایل‌ها نوشته شده، اما هم رایگان است و هم طرز استفاده ساده‌ای دارد. وقتی فعالش کردید، جی‌پی‌اس کمک می‌کند که رد گوشی گم‌شده خود را بگیرید. حتی می‌توانید از وبسایت بخواهید تلفنتان را طوری تنظیم کند که آژیر بکشد. غیر از این که تلفن را مرتب ویروس‌زدایی می‌کند، همه اطلاعات را هم به طور آنلاین ذخیره می‌کند. پس اگر لازم شد، می‌توانید دوباره آنها را به تلفن دیگر منتقل کنید. برای مثال دزد با موبایلی که تازه دزدیده از خودش عکس می‌گیرد اما عکس‌هایش در سیستم پشتیبانی آنلاین شما می‌رود و در نهایت به دست پلیس گرفتار می‌شود. اگر هم بخواهید، می‌توانید همه اطلاعات خود را از حافظه پاک کنید.