چای و قهوه 'محافظی در برابر بیماری قلبی است'

نوشیدنی داغ
Image caption هنوز معلوم نیست که افزودن شیر چه تاثیر بر فواید بهداشتی چای یا قهوه دارد

مطالعه ای 13 ساله در هلند نشان داده است که نوشیدن چندین فنجان چای یا قهوه در روز ظاهرا محافظ خوبی در برابر بیماری قلبی است.

این مطالعه بر مجموعه ای از شواهد درباره فواید بهداشتی این نوشیدنی های داغ می افزاید.

این مطالعه بر 40 هزار نفر نشان داد خطر بیماری قلبی در کسانی که روزانه بیش از شش فنجان چای می نوشند به اندازه یک سوم (33 درصد) کاهش می یابد.

مصرف دو تا چهار فنجان قهوه در روز نیز از خطر بیماری قلبی می کاهد.

هرچند اثر محافظتی قهوه در صورت نوشیدن بیش از 4 فنجان از میان رفت، اما خطر مرگ در اثر سایر عوامل مانند سکته مغزی یا سرطان در کسانی که اینقدر قهوه می نوشیدند - در مقایسه با کسانی که قهوه نمی خوردند - بیشتر نبود.

هلندی ها معمولا قهوه را با مقدار کمی شیر و چای را بدون شیر می نوشند. گزارش های ضد و نقیضی در مورد اینکه آیا شیر تا حدود زیادی اثر پلی فنول ها را خنثی میکند وجود دارد. پلی فنول ها مفیدترین ماده موجود در چای تصور می شوند.

قهوه دارای خواصی است که به لحاظ نظری به طور همزمان می تواند برای سلامتی مفید یا زیانبار باشد. این نوشیدنی از یک سو به طور بالقوه باعث افزایش کلسترول می شود و از سوی دیگر با تورم ناشی از بیماری قلبی مقابله کند.

اما این مطالعه که نتایج آن در نشریه "انجمن قلب آمریکا" منتشر شده است دریافت خطر بیماری قلبی در کسانی که روزانه دو تا چهار فنجان قهوه می نوشند 20 درصد کاهش یافت.

پروفسور ایوان ون در شو سرپرست تحقیقات گفت: "این اساسا خبر خوبی برای کسانی است که قهوه یا چای دوست دارند. به نظر می رسد این نوشیدنی ها دارای فوایدی برای قلب باشند بدون آنکه خطر مرگ در اثر سایر عوامل را افزایش دهند."