وب‌نورد؛ از رزرو رایگان هتل تا جلوه‌های گرافیکی واژه‌ها

وب‌نورد بخشی از برنامه کلیک است که از تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی پخش می‌شود و به معرفی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌پردازد.

رزرو رایگان هتل

www.booking.com بیشتر مردم دوست دارند وقتی که به سفر می‌روند، حداقل چند عکس از هتل محل اقامتشان دیده باشند یا نظر چند نفر را درباره‌اش بشنوند. اگر در این سایت محل و تاریخ اقامت شما را وارد کنید، یک فهرست متنوع، از مهمانخانه‌های کوچک گرفته تا هتل‌های لوکس دریافت خواهید کرد. همه آنها با توضیح و عکس همراهند که می‌تواند در انتخاب محل اقامت کمکتان کند. اگر خواستید می‌توانید نظرات دیگران را بخوانید و اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. نظرات مثبت و منفی در پاراگراف‌های جدا نوشته شده‌اند. در ضمن می‌توانید انتخابتان را بر اساس بودجه و تعداد ستاره‌های هتل مرتب کنید. فرقی که با خیلی از سایت‌های مشابه دارد این است که هتل را رایگان رزرو می‌کند و هزینه اتاق را می‌توانید در بدو ورود خود به هتل پرداخت کنید. البته در صورت انصارف باید حداقل 24 ساعت قبل به سایت خبر دهید.

مبدل خط فارسی به سیرلیک

www.pedramweb.com/tajiki کسانی که با زبان تاجیکی سر و کار دارند احتمالاً به این مبدل آنلاین نیاز پیدا خواهند کرد. این مبدل واژه‌ها و جمله‌های سیرلیک را به فارسی تبدیل می‌کند. کار کردن با آن بسیار ساده است. فقط جمله سیریلیک مورد نظر خود را وارد کنید و دگمه Convert to Farsi را بزنید. این مبدل هنوز مشکلات زیادی دارد اما تا حد زیادی نیاز شما را بر طرف می‌کند.

جلوه‌های واژه www.wordle.net اگر به دنبال ایجاد تنوع در نوشته‌های خود هستید این سایت برایتان مناسب است. این سایت می‌تواند به راحتی یک متن را به یک اثر هنری تبدیل کند. فقط کافی است چیزی در آن بنویسید و بعد روی go کلیک کنید. می‌توانید، برای تنوع، فونت، چینش و رنگ متن را به سلیقه خودتان عوض کنید. یا اینکه اینقدر روی دگمه randomize کلیک کنید تا بالاخره مدل مورد علاقه خود را پیدا کنید. اگر هم خواستید می‌توانید آنها را چاپ کنید. یک گالری هم هست که کاربرها متن‌های خود را در آن گذاشته‌اند. اگر خواستید شما هم می‌توانید متن خود را اضافه کنید. اما جالب‌ترین کاربرد این سایت این است که می‌توانید تصویر تولیدشده را با کپی کردن یک کد به وبلاگ یا سایت خود منتقل کنید.

مجله موسیقی

www.musicema.com اگر می‌خواهید در جریان اخبار روز موسیقی ایران و جهان باشید، به سراغ موزیک ما.کام بروید. یک مجله آنلاین شامل اخبار، گزارش، مصاحبه و نقد و بررسی، از دنیای موسیقی. صفحه اصلی شامل اخبار موسیقی ایران است. غیر از این که می‌توانید در آن به همه تیترهای سایت دسترسی داشته باشید، در سمت راست صفحه، برترین آلبوم‌های سایت فهرست شده‌اند. سمت چپ هم یک فهرست ازهمه آلبوم‌های جدید موجود است. یک بخش مفید فهرست برنامه کنسرت‌ها است که می‌توانید در آن بر اساس اسم، تاریخ و محل برگزاری به کنسرت‌های آینده دسترسی داشته باشید. روی هر کدام که کلیک کنید، قیمت بلیت‌ها و شماره تلفن محل فروش آنها دیده می‌شود. برای دسترسی به اخبار دنیای موسیقی هم بخش موسیقی جهان را از دست ندهید.

کاوش در جنگ جهانی دوم www.ww2incolor.com اگه اهل کند و کاو در تاریخ دنیا هستید، یک سایت تصویری فوق‌العاده از جنگ جهانی دوم وجود دارد. اینجا می‌توانید تاریخ و وقایع جنگ جهانی دوم را به صورت بصری دنبال کنید. عکس‌های موجود هم سیاه و سفید هستند و هم رنگی و براساس موضوعاتی چون نیروهای مختلف آلمانی، انگلیسی و مجارستانی دسته‌بندی شده‌اند. علاوه بر اینکه زیر هر عکسی یک توضیح کوچک برای خواندن هست، می‌توانید نظرات دیگران را هم دنبال کنید. اگر هم خودتان بخواهید نظر بدهید، باید در سایت نام‌نویسی کنید. اگر عکس جالبی دارید می‌توانید به سایت اضافه کنید.