وب‌نورد؛ از ویرایش ویدئو تا کنترل والدین

وب‌نورد بخشی از برنامه کلیک است که از تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی پخش می‌شود و به معرفی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌پردازد.

ویرایشگر ویدئو

www.pixorial.com

برای ویرایش یک ویدیو لازم نیست حتماً اتاق اختصاصی و ابزار گران‌قیمت و ویرایشگر حرفه‌ای داشته باشید. تنها چیزی که لازم دارید، این سایت است. برای آشنایی با شیوه کار یک نمایش عملی کوتاه هست که راه و چاه را نشان می‌دهد. ویدیوهایی که آپلود می‌کنید به صورت آنلاین ذخیره می‌شوند تا از همه جا بتوانید با آنها کار کنید. اگر از مدل رایگان استفاده کنید 10 گیگ فضا خواهید داشت و اگر فضای بیشتری احتیاج دارید که باید مدل پیشرفته را خریداری کنید. کلاً ابزار ساده‌ای است و فقط می‌شود تغییرات جزیی در ویدئوها داد. در نسخه رایگان نمی‌توان صدا یا موسیقی را ویرایش کرد. یکی دیگر از ویژگی‌هاش این است که می‌توانید ویدئوها را با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک، توییتر و یوتیوب به اشتراک بگذارید. در ضمن، اگر بخواهید، می‌توانید دیگران را هم دعوت کنید تا در ویرایش ویدئوها با شما همکاری کنند. یعنی هر کس می‌تواند به سلیقه خودش روی آنها کار کند. بخش data my me Give این امکان را می‌دهد که هر نوع اطلاعاتی که در این شبکه اجتماعی از دست داده‌اید را احیا کنید. چیزهایی مثل علایق شخصی، فعالیت‌ها،کتاب و فیلم و موسیقی مورد علاقه. برای بازگرداندن اطلاعات فقط کافی است نوع اطلاعات و بعد فرمت مورد نظر را انتخاب کنید.

اپلیکیشن پادکست

www.stitcher.com

یکی از چیزهایی که این روزها رواج پیدا کرده، پادکست است. با این اپلیکیشن می‌توانید در تلفن همراه خود به پادکست‌های مورد علاقه خود دسترسی داشته باشید. می‌توانید برای خود یک فهرست درست کنید. این اپ برای بازدهی بهتر، پادکست‌ها را فشرده می‌کند. می‌توانید آنها را از دسکتاپ گوش کنید، یا روی آیفون، بلک بری، اندروید و پالم پری دانلود کنید. البته هنوز روی همه مدل‌ها مثل بلک بری بالد قابل استفاده نیست.

مقایسه اقتصادی کشورها

www.prosperity.com

این سایت بین کشورهای مختلف مقایسه اقتصادی انجام می‌دهد. ماوس را در صفحه اصلی روی نقشه دنیا بچرخانید و روی هر کشوری که می‌خواهید کلیک کنید. علاوه بر آمار کلی به عدد، توضیحاتی هم درباره جایگاه آن کشور در دنیا، از جنبه‌های سلامتی، امنیت و آموزش در اختیار خواهید داشت. در ضمن، یک فهرست هم از جایگاه آن کشور، در مقایسه با کشورهای همسایه موجود است. در بخش رنکینگ یک جدول از اسم تمام کشورها و طبقه‌بندیشان نسبت به هم وجود دارد. اگر بخواهید چند کشور خاص را با هم مقایسه کنید، می‌توانید آنها را انتخابشان کرده و روی قسمت compare selections کلیک کنید تا یک نمودار رنگی باز شود.

کنترل والدین روی بچه‌ها

www.chatshield.com

یکی از نگرانی‌های بسیاری از والدین، فعالیت آنلاین فرزندانشان است. اگر می‌خواهید روابط آنلاین بچه‌ها خود را در مسنجرها کنترل کنید، از این سایت استفاده کنید. با استفاده از آن می‌توانید برای هر شناسه تنظیمات مخصوصی درنظر بگیرید. مثل اینکه بچه‌ها فقط با کسایی که شما تأیید می‌کنید در تماس باشند یا فقط به یک گروه سنی خاص دسترسی داشته باشند. حتی می‌توانید تماس‌ها را به یک منطقه خاص جغرافیایی محدود کنید.