وب‌نورد؛ از سیاره تنها تا تهران

وب‌نورد بخشی از برنامه کلیک است که از تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی پخش می‌شود و به معرفی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌پردازد.

به موبایلت دستور بده

www.vlingo.com با این اپلیکیشن می‌توانید از دستورات گفتاری برای کارهایی مثل وبگردی، ارسال پیامک و تماس با افراد استفاده کنید. البته اگر جایی باشید که سر و صدای محیط زیاد است، کار با آن کمی مشکل می‌شود. نسخه رایگانش کمی محدودیت دارد. مثلاً با آن نمی‌توانید پیامک یا ایمیل بنویسید. اما می‌توانید وبگردی و شماره‌گیری کنید. می‌توانید نسخه رایگانش را روی تلفن‌های هوشمند بلک‌بری، آیفون، ویندوز و نوکیا دانلود کنید. برای کابران اندروید فقط مدل پیشرفته‌اش قابل دریافت است.

سیاره تنها

www.lonelyplanet.com

شاید اسم کتاب Lonely Planet به گوشتان خورده باشد، اما نسخه آنلاین این کتاب هم یک راهنمای جامع برای سفر به گوشه کنار دنیا است. قبل و در حین سفر می‌توانید ادرباره مقصد خود اطلاعات خوبی بگیرید. چیزهایی مانند اماکن دیدنی، آب و هوا و زمان مناسب برای سفر. به اضافه آمارهایی از درصد تورم، مساحت کشور، جمعیت و اطلاعات مفید دیگری در این سایت موجود است. می‌توانید خاطرات دیگران را از سفرهایشان بخوانید و اطلاعاتی کسب کنید که فقط بین تجربه‌های شخصی موجودند.

دریای پازل

www.jigzone.com Jigzone یک منبع تمام‌نشدنی از پازل است. علاوه بر پازل‌هایی که در صفحه اصلی هستند، روزانه هم یکی به سایت اضافه می‌شود. در ضمن، در قسمت گالری پازل تعداد زیادی را بر اساس موضوع دسته‌بندی کرده‌اند. ویژگی جالبش این است که می‌توانید تعداد قطعه‌های پازل خود را انتخاب کنید: از 6 تا 247!

اخبار سینمای ما

www.cinemaema.com خبرهای داغ، فیلم‌های روی پرده، مقاله، گزارش تصویری، همه و همه در این سایت خبری-تحلیلی سینمایی موجود است. اینجا می‌توانید جدول فروش روزانه فیلم‌های در حال اکران، برنامه کامل و به روز شده سینماهای تهران و معرفی فیلم‌های اکران آینده را هم ببینید. جدول ارزش‌گذاری منتقدان و نویسندگان سینمای ایران هم از بخش‌های دیگر این سایت است و کاربران می‌توانند درباره فیلم‌های در حال اکران نظر بدهند، یادداشت بنویسد و در ارزش‌گذاری فیلم مورد نظر شرکت کنند. یکی دیگر از ویژگی‌های سایت این است که هر هفته یکی از فیلم‌های روی پرده را به عنوان «فیلم هفته» انتخاب می‌کند و به طور مجزا به پوشش نقدها، اخبار و عکس‌های این فیلم می‌پردازد. یک گالری عکس از فیلم‌ها هم هست که شامل عکس‌هایی از فیلم‌ها، جشن‌ها، مراسم و هنرمندان است. به اضافه یک بانک تیزر که در آن می‌توانید تیزرها را تماشا کنید.

تهرانی‌ها بخوانند

www.tehraner.com تهرانر یک پروژه‌ی گروهی برای اطلاع‌رسانی درباره رویدادهای فرهنگی تهران است. ظاهر ساده‌ای دارد و به دو زبان فارسی و انگلیسی وقایع را پوشش می‌دهد. رویدادهایی مانند تئاتر، نمایش فیلم، نمایشگاه هنرهای تجسمی و تازه‌های چاپ در صفحه اصلی سایت با عکس، تاریخ و محل برگذاری معرفی شده است. در صورت امکان، در بعضی از موارد، لینکی را برای خرید بلیت‌ها ارایه می‌دهد.