وب‌نورد؛ از ژاپن به زبان فارسی تا مقایسه کشورها

وب‌نورد بخشی از برنامه کلیک است که از تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی پخش می‌شود و به معرفی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌پردازد.

کاغذ دیواری برای نمایشگر شما

www.godcolor.com

یکی از چیزهایی که می‌تواند به ظاهر کامپیوترمان تنوع ببخشد، کاغذدیواری نمایشگرمان است. این سایت برای هر نوع سلیقه کاغذدیواری دارد. تنوع تصویرها زیاد و کیفیتشان بالا است. از آنجایی که این روزها مبحث سه‌بعدی هم داغ است این سایت تصاویر سه‌بعدی را هم از قلم ننداخته است.

ژاپن به زبان فارسی www.japanstudies.ir

مرکز مجازی مطالعات ژاپن با همکاری جمعی از فارغ‌التحصیلان زبان ژاپنی دانشگاه تهران و عده‌ای از علاقمندان به ژاپن به زبان فارسی راه‌اندازی شده است. هدف این سایت ارائه یک مرجع اینترنتی درباره این کشور است. در صفحه اصلی مقاله‌هایی درباره ادبیات، فرهنگ، هنر، جامعه، سیاست اقتصاد ژاپن وجود دارد. اگر علاقمندید که بیشتر درباره ژاپن بدانید یک بخش معرفی کتاب در سایت هست که به کتاب‌های مربوط به ژاپن می‌پردازد و علاوه بر معرفی کتاب‌ها یک توضیح جامع هم در اختیار شما می‌گذارد.

نقاشی دوست دارید؟

www.paintingsilove.com

اگه از عاشقان هنر نقاشی هستید پیشنهاد می‌شود حتماً سری به این سایت بزنید. سایت محیطی را برای هنرمندان فراهم کرده تا نقاشی‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارند و نظر مخاطبان را بشنوند. تنوع موضوعات زیاد است و همه نوع وسیله‌ای هم در آنها به کار رفته است. از مداد گرفته تا آبرنگ و رنگ روغن.

مقایسه کشورها

www.prosperity.com

اگر می‌خواهید بدانید کشورهای مختلف دنیا، از نظر رفاه و اقتصاد در مقایسه با هم در چه وضعیتی قرار دارند، به این سایت مراجعه کنید. در صفحه اصلی، ماوس خود را روی نقشه دنیا بچرخانید و روی هر کشوری که می‌خواهید درباره‌اش اطلاعات کسب کنید، کلیک کنید. علاوه بر این که یک آمار کلی به عدد دریافت خواهید کرد، توضیحاتی هم درباره جایگاه آن کشور در دنیا، از جنبه‌هایی چون سلامتی، امنیت و آموزش در به دست می‌آورید. در ضمن، یک فهرست هم از جایگاه کشور، در مقایسه با کشورهای همسایه‌اش وجود دارد. در قسمت رنکینگ یک جدول از اسم تمام کشورها و طبقه‌بندیشان نسبت به هم وجود دارد. اگر بخواهید چند کشور خاص را با هم مقایسه کنید، می‌توانید انتخابشان کرده و روی قسمت compare selections کلیک کنید تا یک نمودار رنگی برایتان باز شود.

تصاویری از زندگی در تهران

www.lifegoesonintehran.com

یک نفر تصمیم گرفته جریان زندگی در تهران را به صورت تصویری ثبت کند. مجموعه عکس‌های این هنرمند، از سال 2007 میلادی شروع شده، و هر یک ماه یک بار به محتوایش اضافه می‌شود. هر کدام از این عکس‌ها که شامل طبیعت، آدم‌ها، ماشین‌ها و خیلی چیزهای دیگز هستند با یک شرح مختصر به زبان انگلیسی همراهند.