جغدهای وحشی هند ناپدید می شوند

جغد سفید
Image caption برخی از هندی ها به طور سنتی یا به دلیل خرافاتی بودن، جغد نگاهداری می کنند

جغدهای وحشی هند در حال ناپدید شدن هستند و وزیر محیط زیست این کشور، هواداران هری پاتر، را تا حدی در این مورد مقصر دانسته است.

جیمز رامش، وزیر محیط زیست هند می گوید در دهه اخیر که کتاب ها و فیلم هایی که قهرمانان آن هری پاتر و هدویگ، جغد وی هستند در میان جوانان محبوبیت پیدا کرده، کمیاب شدن جغدهای وحشی در هند محسوس شده است.

دلیل کمیاب شدن جغدهای وحشی این است که هندی ها علاقمند شده اند جغد نگاهداری کنند.

جغدهای وحشی هند به عنوان حیوانی که نسلشان در حال انقراض است، شناخته می شوند و خرید و فروش آنها غیرقانونی اعلام شده است.

ولی بر اساس گزارش جدیدیک گروه حمایت از حیوانات موسوم به ترافیک، برخی از هندی ها از جغدها را به تله انداخته و سپس آنها را می فروشند.

وزیر محیط زیست هند می گوید پس از مشهور شدن کتاب های هری پاتر، علاقمندان این کتاب ها علاقه زیادی به هدیه کردن جغد به فرزندانشان پیدا کرده اند.

ابرار احمد، تهیه کننده گزارش مورد بحث می گوید پس از آن که دوستش از وی خواست برای هدیه دهمین سال تولد پسرش یک جغد سفید رنگ برای او پیدا کند، در صدد برآمد در این باره تحقیق کند.

ابرار احمد می گوید هزاران جغد هر ساله در هند در موارد بخصوصی از جمله مراسم دیوالی که فستیوال نور هندی هاست، قربانی می شوند.

برخی از کسانی هم که در هند در طب سنتی فعالند، از اجزاء مختلف بدن جغد برای مداوای بیماران استفاده می کنند.

ابرار احمد می افزاید البته در گذشته نیز برخی از هندی ها به طور سنتی یا به دلیل خرافاتی بودن، جغد سفید نگاهداری می کردند ولی نمایش فیلم ها و کتاب های هری پاتر، سبب شده که جغد سفید علاقمندان بیشتری پیدا کند.