وب‌نورد؛ از اپلیکیشن مصاحبه کاری تا مرورگر واقعیت افزوده

وب‌نورد بخشی از برنامه کلیک است که از تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی پخش می‌شود و به معرفی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌پردازد.

اپلیکیشنی برای مصاحبه کاری

www.gist.com

این اپلیکیشن هوشمند تمام اطلاعات مربوط به کسایی که با آنها در تماس هستیم را از وب می‌گیرد و در اختیارمان می‌گذارد. بنابراین یک ابزار اطلاع‌رسانی خیلی خوب هم هست. فرض کنید یک مصاحبه کاری خیلی مهم دارید. اسم مصاحبه‌کننده و شرکت را هم در تلفنتان دارید با وجود جیست می‌توانید عکسش را ببینید، آخرین پست‌های توییتر و بلاگ‌هاش را بخوانید، و حتی به جدیدترین اخبار مربوط به شرکت دسترسی پیدا کنید. این بهترین روش آمادگی برای روبرو شدن با کسی است که تا کنون ملاقات نکرده‌اید. اپلیکیشن موبایل این وب‌سایت برای آیفون و اندروید موجود است. وقتی نام‌نویسی کردید، جیست اطلاعات را از همه منابع موجود درباره اشخاص مورد نظرتان جمع‌آوری می‌کند.

جست‌وجوی اسم کاربری آزاد

www.namechk.com

حتماً برایتان پیش آمده که یک اسم کاربری برای خود انتخاب کنید و به محض این که به سایت مورد نظرتان وارد می‌شوید، متوجه می‌شوید که فرد دیگری آن را اشغال کرده است. این برای رفع همین مشکل طراحی شده است. اسم کاربری مورد نظر را به سایت بدهید تا فوراً همه شبکه‌های اجتماعی معروف را چک کند و ببینید که آیا قابل استفاده هست یا خیر.

ویرایش عکس

www.fotoflexer.com

نرم‌افزارهای ویرایش عکس در اینترنت غوغا کرده‌اند. یکی از تازه‌ترین‌ها همین سایت است. هر کدام از این وب‌سایت‌هایی که در این مدت معرفی کرده‌ایم، یک ویژگی خاص دارند و این یکی هم از این مسأله مستثنی نیست. علاوه بر ابزار اولیه مثل برش تصویر، رفع قرمزی چشم، و جلوه‌های تصویری متنوع، ابزاری دارد که به کمکشان می‌توانید تصاویر مختلف را با هم ادغام کنید، یا به ترتیبی که دوست دارید کنار هم بچینید، برچسب‌های کارتونی اضافه کنید یا از آنها پوستر بسازید. حتی می‌توانید برای شوخی، عکس‌ها را کج و معوج کنید و در سایت‌های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

مرورگر واقعیت افزوده

www.junaio.com

یک مرورگر تصویری که بر اساس واقعیت افزوده کار می‌کند. این اپلیکیشن مخصوص آیفون و تلفن‌های هوشمند اندروید است. کافی است تا دوربین گوشی را به طرف مکان یا شئ مورد نظرتان بگیرید. سپس با انگشت روی آن بزنید تا روی پنجره مربوطه جزئیات را ببینید. می‌توانید مستقیم وارد ویکیپیدیا شوید و به همه اطلاعات مربوط به محل یا شئ دسترسی پیدا کنید. یا به جی‌پی‌اس وصل شوید و برای پیدا کردن مکان دلخواه، کمک بگیرید. اپلیکیشن هم در محیط سرباز و هم سربسته قابل استفاده است.