وب‌نورد؛ شنیدن یا نشنیدن صدای محیط در هدفون

وب‌نورد بخشی از برنامه کلیک است که از تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی پخش می‌شود و به معرفی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌پردازد.

شنیدن صدای محیط گوشی

www.essency.co.uk

چطور می‌شود هم به موسیقی گوش داد و هم صداهای محیط را شنید؟ Awareness، یک اپلیکیشن آیفون و آیپاد تاچ است که می‌تواند صداهای خارجی را از هدفون به گوش برساند. وقتی در خیابان قدم می‌زنید و هدفون در گوشتان است، ممکن است نتوانید صدای بوق ماشین‌های اطراف یا حرف اطرافیانتان را بشنوید. این اپ با آفون 3G کار نمی‌کند و باید نرم‌افزار نسخه 4.1 را از آی‌تونز دریافت کرد.

نشنیدن صدای محیط در گوشی

www.futureacoustic.com

اما اگر دلتان آرامش می‌خواهد و دوست دارید از صداهای آزاردهنده اطراف دوری کنید. از اپلیکیشن sound curtain استفاده کنید که مجموعه‌ای از صداهای دلنشین و آرام‌بخش است. به طور خودکار، با صدای اطراف تطبیق پیدا می‌کند و یک آوای گوشنواز ارائه می‌دهد.

بازی برای کودکان www.jumpstart.com

و از آنجایی که اینترنت برای هر سن و سلیقه چیزی دارد، چطور است بچه‌ها را به دنیای مجازی ببریم و اجازه دهیم لذت بازی‌های سه‌بعدی را در یک محیط امن تجربه کنندد. جامپ استارت سرزمین جادویی سه‌بعدی پر از رنگ‌ها و تصاویر چشم‌نواز برای کودکان است. ماجرا از ساختن آدمک‌هایی به اسم جامپی شروع می‌شود. بچه‌ها می‌توانند برای آدمک خود مو، چشم و لباس انتخاب کنند. اینجاست که ماجراجویی واقعی شروع می‌شود و جامپی شروع به دویدن، پریدن و شنا کردن می‌کند. به کشف جزیره متروکه مشغول می‌شود، به اعماق اقیانوس‌ها می‌رود و وارد دنیای اسباب‌بازی‌ها می‌شود. سرگرمی خوبی است. هم هیجان‌انگیز است و هم چشم‌نواز. برای بازی کردن باید یکی از والدین با مشخصات خودشان نام‌نویسی کنند. اگر اسم کودک را به سایت بدهید می‌توانید بازی را ذخیره کنید و بعداً از همان جایی که متوقف کرده‌اید آن را از سر بگیرید. در ضمن اگر تاریخ تولد کودک خود را به سایت بدهید، می‌تواند در حین بازی تولدش را جشن بگیرد.

www.moshimonsters.com

پیشنهاد می‌دهم بازی دیگری را هم برای کودکان امتحان کنید. اینجا هم بچه‌ها اول از بین شخصیت‌های کارتونی سایت یکی ر انتخاب می‌کنند. برایش اسم می‌گذارند و به سلیقه خودشان رنگ‌آمیزش می‌کنند. براش لباس انتخاب می‌کنند، خرید می‌روند، وسایل خانه را به دلخواه خودشان می‌چینند و خلاصه کارهای مختلف انجام می‌دهند. همه فعالیت‌ها طوری طراحی شده‌اند که بچه‌ها را به چالش بگیرند تا از قوه فکر و تصمیم‌گیریشان استفاده کنند. مراحل متنوع و جالبی دارد و از نظر رنگ‌آمیزی و طراحی خیلی قشنگ و سرگرم‌کننده است.

فتوبلاگ آیفونی

http://bickr.co.uk

و انتها یک فتوبلاگ که مجموعه جالبی از عکس‌های موجود در توییتر را که با آیفون گرفته شده‌اند به نمایش گذاشته است. اگه خواستید عکسی به سایت اضافه کنید، می‌توانید مستقیم در سایت این کار را بکنید، یا ایمیلش کنید یا به BickrBlog توییتش کنید.