وب‌نورد؛ راهنمای انتخاب بر اساس سلیقه

وب‌نورد بخشی از برنامه کلیک است که از تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی پخش می‌شود و به معرفی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌پردازد.

کمک بر اساس سلیقه شما

www.hunch.com

با پرسیدن تعدادی سؤال درباره موضوعات مختلف، در انتخاب هر چیزی بارتان باشد. می‌توانید با حساب کاربری توییتر یا فیس‌بوک در آن نام‌نویسی کنید. بعد به سؤالات اولیه جواب بدهید و سایت با چند پیشنهاد، کار را شروع می‌کند. بعضی از سوالاتش کمی عجیب هستند. مثلاً این که چه نوع کاهویی دوست دارید، یا وقتی می‌خواهید کاغذی را دور بیاندازید، آن را تا می‌کنید یا مچاله؟ این پرسش‌ها به سایت کمک می‌کند تا شخصیت شما را ارزیابی و بر این اساس در انتخاب کتاب، مجله، موسیقی و چیزهای دیگر به شما کمک کند. موضوع مورد علاقه خود را از فهذست انتخاب کنید و نظر بخواهید. مثلاً اگر برای سفر برنامه‌ریزی می‌کنید، کلی سؤال درباره چیزهایی که دوست دارید و ندارید می‌پرسد و همین طور که جواب می‌دهید به شما جاهای مختلفی پیشنهاد می‌دهد.

همه چیز درباره کتاب

www.ketabnews.com

اهل کتاب خواندن هستید؟ دنبال پیدا کردن کتاب‌های خوبید؟ پیشنهاد می‌دهیم کتاب نیوز را بوک مارک کنید تا کار را برایتان راحت کند. این سایت آثار منتشرشده مشهور و ارزشمند را معرفی می‌کند، آخرین اخبار در حوزه کتاب و نشر را در اختیار می‌گذارد، امکان خرید و فروش کتاب به صورت آنلاین را فراهم می‌کند و اگر خواستید کتابی امانت بگیرید، فقط با چند تا کلیک به دستتان خواهد رسید. از قسمت نقد و نظر هم غافل نشوید که پر از یادداشت‌ و گفت‌وگو و مصاحبه در نقد کتاب و فرهنگ است. اگر دانشجو هستید، می‌توانید نوشته‌های خود را برای سایت بفرستید تا در قسمت «نقطه سرخط» که ویژه نوشته دانشجوهاست به چاپ برسد.

مجله علمی

www.setna.ir

این سایت به کسانی که به مقوله محیط زیست و زیست‌شناسی علاقمندند پیشنهاد می‌شود. در کل یک مجله علمی است و موضوع‌های دیگری از جمله علوم پایه، پزشکی و اخترشناسی را هم پوشش می‌دهد. بد نیست به بخش گزارش‌های تصویری هم نگاهی بیاندازید و هتل فضایی روسیه را که سال ۲۰۱۳ افتتاح می‌شود، ببینید. شاید هوس کردید یکی دو شب را در فضا بگذرانید!

آموزش زبان به صورت چندرسانه‌ای

www.english-online.org.uk

مثل خیلی از سایت‌های دیگر آموزش زبان انگلیسی، درس‌ها برای زبان‌آموزان مبتدی تا پیشرفته موجود است. به اضافه آزمون‌های آماده‌سازی برای امتحانات EFL. همچین درس‌های مربوط به انگلیسی تجاری هم برای علاقه‌مندان موجود است. اما چیزی که این سایت را از بقیه سایت‌هایی که تا کنون معرفی کردیم، مجزا می‌کند، درس‌های چند رسانه‌ای است که از ویدئوهای آموزشی استفاده می‌کند. ویدئوها علاوه بر تصویر و صدا، شامل زیرنویس هم هستند. بنابر این می‌توانید، برای درک بهتر درس‌ها، همزمان زیرنویس‌ها را هم دنبال کنید. موضوع انتخابی هم جالب و متنوع است. یکی دیگر از ویژگی‌های سایت، تمرین از راه بازی‌های متنوع و سرگرم‌کننده است که هم می‌توانید آنلاین انجامشان بدهید هم می‌توانید دانلودشان کنید.

تبدیل گوشی‌های اندروید به ساز

www.fangl.org

چینگل، یک اپلیکیشن رایگان برای تلفن‌های اندروید است که گوشید را به ساز wind chime تبدیل می‌کند. فقط باید تلفنتان را تکان دهید تا آوای دلنشین آن را بشنوید.

سایتی برای دکوراسیون

http://sketchup.google.com

چند وقت پیش فلور پلنر را به شما معرفی کردیم که مخصوص طراحی داخلی بود. حالا می‌خواهیم یک سایت مشابه را نشان دهیم با امکاناتی بیشتر. با sketchup google، که به رایگان قابل دریافت است، می‌توانید طرح‌های سه‌بعدی داشته باشید. مثل فلور پلنر وسایل و طرح‌های آماده ندارد، بنابر این استفاده از آن زمان بیشتری می‌برد. اما در عوض می‌شود کارهای زیادی انجام داد و فقط در حد چیدمان مبلمان نیست. برای ایده گرفتن می‌توانید از طرح‌های موجود در گالری استفاده کنید. کار ممکن است در ابتدا کمی پیچیده بنظر برسد. بنابر این بهتر است که ویدئوهای آموزشی سایت را تماشا کنید تا در شروع به شما کمک کند.