وب‌نورد؛ از عکاسی تا بازی فکری برای کودکان

وب‌نورد بخشی از برنامه کلیک است که از تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی پخش می‌شود و به معرفی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌پردازد.

روتوش عکس

www.citrify.com

یک ابزار ساده با کارایی بالا. عکس‌های خود را به راحتی روتوش کنید، لک‌ها و جوش‌های صورت را از بین ببرید، پوست را شفاف کنید و خلاصه با چند تا تغییر نامحسوس، کیفیت عکستان را حسابی بالا ببرید. دیگر احتیاجی ندارید پول زیادی برای اینکار خرج کنید! مثل خیلی از سایت‌های مشابهش، جلوه‌هایی از قبیل سیاه و سفید کردن عکس هم دارد که می‌توانید در عکس‌هاتون به کار ببرید.

گالری عکس آنلاین

www.1x.com

یک مجموعه فوق‌العاده از عکس‌های هنرمندان مختلف است. بعضی از آنها واقعاً خاص هستند و ذوق و خلاقیت زیادی در آنها به کار رفته است. شما هم می‌توانید عکس‌های خود را به سایت بفرستید، ولی باید بدانید که لزوماً هم عکس‌های فرستاده شده در گالری گذاشته نمی‌شوند و اول باید به تأیید مسؤولان سایت برسند و ظاهراً در انتخاب‌هایشان خیلی هم سخت‌گیرند! عکس‌ها بر اساس موضوع دسته‌بندی شده‌اند و کار جست‌وجو را برای بازدیدکننده‌ها راحت کرده‌اند.

اشتراک خاطرات سفر

www.compulsivetraveler.tv

در این سایت همه کسانی که تشنه سفر کردن به گوشه و کنار دنیا هستند، تجربه‌هایشان را در فیلم‌های کوتاه با دیگران به اشتراک می‌گذارند. چه در ارتفاع ۱۵۰۰ پایی کوه‌های هیمالیا باشید و چه در دل بازارهای زیبای مصر، می‌توانید با یک دوربین ساده، خاطراتتان را ثبت کنید و به جمع اعضای سایت ملحق بشوید. برای انتخاب کشور مورد علاقه می‌توانید در فهرست کشورها بگردید یا در روی نقشه جهان کلیک کنید. بعد هم به تماشای ویدئوها بشینید و لذت ببرید.

بازی فکری برای کودکان

www.thelandofme.com

این کتاب کودکان یک کتاب معمولی نیست و در واقع یک بازی فکری است، به این صورت که یکی از حیوان‌ها به عنوان راوی عمل می‌کند و از بقیه می‌خواهد در فعالیت‌ها شرکت کنند. فعالیت‌هایی که در آن کودکان وادار به انتخاب رنگ، شکل، اندازه و چیزهایی از این قبیل می‌شوند. این سایت کمک می‌کند تا کودکان معنی کلمه‌ها و جمله‌ها را یاد بگیرند، حتی اگر هنوز قادر به نوشتن نباشند. تصویرهایش واقعاً قشنگند و محتوایش خیلی سرگرم‌کننده است. برای امتحان آن را دانلود کنید. فصل اولش رایگان است و در صورت تمایل می‌توانید باقیش را خریداری کنید.

پرسش و پاسخ برای والدین

www.ninisite.com

بچه‌دار شدن تصمیم خیلی بزرگی است و پدیده‌ای است كه می‌تواند همه ابعاد زندگی زوج‌ها را تحت تأثیر قرار بدهد. یکی از راه‌های درست کنار آمدن با همچین تغییر بزرگی کسب آگاهی بیشتر است. این سایت اطلاعات مورد نیاز خانواده را در دوره زمانی پیش از بارداری تا وقتی که کودک به سن پنج سالگی برسد، به زبان فارسی ارائه می‌دهد. قسمت عمده این سایت را مقالات علمی و آموزشی در زمینه‌های مختلف مربوط به مادر و کودک تشکیل می‌دهد. مطالب بسیار مفیدند و یکی از ویژگی‌هایش این است که به جزئی‌ترین موضوع‌ها هم توجه دارد. یک بخش هم برای پرسش و پاسخ در نظر گرفته شده که در آن به سؤالات کاربران پاسخ داده می‌شود.