وب‌نورد؛ از ارسال پیامک مجانی تا کنترل والدین

وب‌نورد بخشی از برنامه کلیک است که از تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی پخش می‌شود و به معرفی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌پردازد.

ارسال پیامک رایگان

www.whatsapp.com

این اپلیکیشن برای همه کسانی که اهل فرستادن پیامک هستند، توصیه می‌شود. نسخه‌های متعددی از این اپ برای بلک‌بری، آیفون و اندروید در دسترس است. اپلیکیشن واتس‌اپ رایگان نیست اما قیمتش آن قدر کم اسات که احتمالاً به اندازه یکی دو پیامک برایتان تمام خواهد شد. در عوض می‌توانید هر چقدر که می‌خواهید با کسانی که دریافت و نصبش کرده‌اند اس‌ام‌اس رد و بدل کنید. هر چیزی را که از یک مسنجر انتظار دارید، برآورده می‌کند. به علاوه ویژگی‌های دیگری هم دارد که با کار کردن با این اپ آن را کشف خواهید کرد.

ارسال پیامک بین پلتفرم‌های مختلف موبایل

www.pingchat.com

پینگ چت هم ویژه رد و بدل پیامک بین پلتفرم‌های مختلف است. کاربران اندروید لازم است که بدانند فقط با اندروید ۲ و نسخه‌های بالاتر کار می‌کند. در ضمن، مثل واتز اپ فقط به کسانی می‌توانید پیامک بفرستید که این اپلیکیشن را داشته باشند. بنابراین بد نیست که آن را به دوستانتان هم معرفی کنید. علاوه بر پیامک، می‌توانید در چت‌های گروهی هم شرکت کنید و یک جامعه مجازی کاربران آیفون، اندروید و بلک‌بری تشکیل دهید.

پادکست‌سازی حرفه‌ای

www.voisse.com

این سایت رایگان است و می‌توانید با استفاده از آن پادکست خود را ضبط، ویرایش و روی اینترنت بارگذاری کرده و با دیگران به اشتراک بذارید. اگر دسترسی به کامپیوتر نداشته باشید، شماره‌ای خواهید داشت که می‌‌توانید با آن تماس بیگرید و پادکست خود را ضبط کنید. هر چه ضبط کرده باشید به پروفایلتان می‌رود تا هر وقت که خواستید ویرایش کنید و به اشتراک بگذارید. یک گزینه جالب دیگر هم دارد که با آن می‌توانید پادکست‌های مختلف را با هم ترکیب کرده، به آنها تصویر اضافه کنید یا به صورت اسلاید شو نمایش بدهید. از قرار معلوم برای کارهای اداری و آموزشی مناسب است. البته این یک مورد رایگان نیست. اسلاید شوها را هم می‌توانید آنلاین تماشا کنید، هم قابل دانلود روی آیپاد هستند. اگر هم چیزی درست کرده‌اید که فکر می‌کنید ممکن است خریدار داشته باشد، می‌توانید در فروشگاه وارد کنید.

کنترل والدین روی شبکه‌های اجتماعی

www.mixels.com

شبکه‌های اجتماعی این روزها همه جا را فرا گرفته‌اند و به بزرگسالان این فرصت را می‌دهند تا با مردم گوشه و کنار دنیا در تماس باشند. اما میکسلز این فرصت را برای بچه‌ها هم فراهم می‌آورد. فعالیت‌های آنلاین کودکان می‌تواند باعث نگرانی والدینشان باشد. اما ظاهراً این سایت هیچ جای نگرانی باقی نمی‌گذارد، چون می‌توانید از هر نظر کودکانتان را زیر نظر داشته باشید. می‌توانید در هر زمان و از هر کامپیوتر متصل به اینترنت، به همه اطلاعات رد و بدل شده بین بچه‌ها و دوستان آنلاینشان دسترسی پیدا کنید، از ایمیل گرفته تا عکس. از طرف دیگر، هر بار که کسی به فهرست دوستانش اضافه شود، شما با یک ایمیل خبردار می‌شوید و اگر تمایل نداشته باشید، می‌توانید حذفش کنید. این سایت به طور خودکار جلوی ورود به سایت‌های غیر اخلاقی را می‌گیرد.

ماشین زمان یوتیوب

www.yttm.tv

اگر دوست دارین با یک ماشین زمان به گذشته‌ها سفر کنید، به سراغ ماشین زمان یوتیوب بروید. از اینجا می‌توانید تا سال ۱۸۶۰ میلادی به عقب برگردید. از نشانگر زمان و دسته‌بندی موضوع ها کمک بگیرید و ویدیوهای مورد علاقه خود را پیدا کنید. از آنجایی که این روزها سایت‌های زیادی برای بالا بردن آمار خود از بازدیدکننده‌ها کمک می‌گیرند، اگر شما هم ویدئویی خاصی، مربوط به زمانی خاص را می‌شناسید، می‌توانید به سایت پیشنهاد بدهید.