وب‌نورد؛ از موسیقی تا حفظ منابع طبیعی

وب‌نورد بخشی از برنامه کلیک است که از تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی پخش می‌شود و به معرفی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌پردازد.

متن آهنگ‌ها

www.songmeanings.net

اگر عاشق موسیقی هستید و همی‌شود دنبال «لیریکس» یا متن آهنگ‌ها می‌گردید، خوشحال باشید که این وبسایت، مخصوص شما طراحی شده است و در حال حاضر بیشتر از ۵۰۰۰۰۰ آهنگ و ۴۵۰۰۰ را پوشش می‌دهد! با این وجود بعید می‌دانم دنبال آهنگ یا خواننده‌ای باشید و نتوانید اینجا پیدایش کنید!

اما موضوع به همینجا ختم نمی‌شود. اگر عضو بشوید، می‌توانید با اعضای دیگر سایت، که احتمالاً بینشان خوره‌های موسیقی زیادی پیدا می‌شود، در تماس باشید. یا حتی اگر چیزی در سایت کم است، می‌توانید اضافه‌اش کنید.

حق نشر عکس grooveshark.com

گوش کردن رایگان به موسیقی

www.grooveshark.com

حالا آهنگ‌های مورد علاقه خود را از کجا پیدا کنیم؟ با این سایت می‌توانید با مرورگرتان آهنگ‌های دلخواه را جست‌وجو کنید و گوش دهید و یک فهرست آهنگ یا پلی‌لیست درست کنید.

اگر بخواهید آهنگی را داشته باشید باید هزینه‌اش را بپردازید ولی گوش کردن به آنها رایگان است. می‌توانید در سایت موسیقی بارگزاری کنید. اگر جزو آنهایی باشد که گرووشارک مجوز پخششان را دارد، با بقیه کاربرها همخوان خواهد شد. به غیر از نسخه مجانی، یک نسخه قابل خرید برای کاربرای ویژه دارد. اپلیکیشن برای تلفن‌های اندروید، نوکیا، پالم و بلک بری هم موجود است که می‌توانید از آن راه به فهرست پخش دسترسی داشته باشید. اگر نسخه وی آی پی را نداشته باشید، اپلیکیشن رایگان نیست و فقط می‌توانید برای یک مدت کوتاه آزمایشی از آن استفاده کنید.

حق نشر عکس makeitandmendit.com

صرفه‌جویی در منابع طبیعی

www.makeitandmendit.com

یکی از راه‌های صرفه‌جویی در استفاده از منابع طبیعی خرید کمتر است، چیزی که این سایت پیشنهاد می‌دهد. رکود اقتصادی دو سال اخیر دنیا را تحت تاثیر قرار داده و بسیاری به فکر صرفه‌جویی در پول هستند. اما بحث این وب‌سایت علاوه بر پول، حفظ سیاره‌ای است که در آن زندگی می‌کنیم. سایت توصیه می‌کند از منابع طبیعی‌ای که در اختیار داریم استفاده بهینه کرده و از هدر دادنشان جلوگیری کنیم.

غیر از راهنمایی‌ها و پیشنهادهایی که می‌توانند ایده‌بخش باشند، مقاله‌های جالبی هم درباره بازیافت مواد پیدا خواهید کرد.

پاسخ به پرسش

www.last-word.com

سؤالات مربوط به گرمایش جهانی و هزار و یک سؤال علمی دیگر هر روز به ذهن می‌آید. اما این که پاسخشان از کجا پیدا کنیم، خوب در این جور مواقع می‌توانید روی این سایت حساب کنید.

اگر نام‌نویسی کنید، می‌توانید پرسش‌ها را در سایت بنویسید، در رای‌گیری پاسخ‌ها شرکت کنید و شاید هم جزو کسانی باشید که پاسخ سؤالات را بدانید و بتوانید با جواب دادن به آنها به سایت و دیگر کاربران کمک کنید.

حق نشر عکس artcyclopedia.com

گودال ماسه ونگوگ

www.artcyclopedia.com

چند وقت پیش در برنامه کلیک گودال ماسه‌ای سند پیت را نشان دادیم. اگر یادتان باشد از تکنیک عکاسی تیلت-شیفت در آن استفاده شده بود. حال می‌توانید تأثیر این نوع عکاسی روی هنر کلاسیک را ببینید. این بار روی آثار ونسان ونگوگ.