خطر ابتلا به سرطان پستان در بریتانیا افزایش یافته است

Image caption سلول های سرطانی پستان

بر اساس تازه ترین مطالعات مرکز تحقیقات سرطان در بریتانیا، خطر ابتلا به بیماری سرطان پستان در زنان در این کشور از یک نفر در نه نفر، به یک نفر در هشت نفر افزایش یافته است.

آمار این سازمان خیریه نشان می دهد که در طول یک دهه گذشته، میزان ابتلا به سرطان پستان در بریتانیا به میزان سه و نیم درصد افزایش داشته است.

طبق گزارش این مرکز تحقیقاتی، خطر ابتلا به این نوع سرطان در زنان بین سنین 50 تا 69 سال بیشتر است.

نهادهای خیریه که در زمینه سرطان پستان پژوهش می کنند می گویند ورزش و تغذیه خوب خطر ابتلا به بیماری سرطان را کاهش می دهد.

مرکز تحقیقات سرطان در بریتانیا می گوید سرطان پستان در زنان شایع ترین نوع سرطان است.

طبق گزارش این مرکز تحقیقاتی یک سوم موارد سرطان در زنان از نوع سرطان پستان است.

سرطان روده در درجه دوم و سرطان ریه در مقام سوم قرار دارد.

تقریبا نیمی از موارد ابتلا به سرطان پستان در سال 2008 در زنان با سنین بین 50 تا 69 سال مشاهده شد.

یک سوم از موارد ابتلا به این سرطان در زنان بالای هفتاد سال دیده شد و نوزده درصد از موارد به زنان بین 25 تا 49 سال مربوط بود.

پژوهش هایی که در گذشته انجام شده نشان داده است که روش زندگی و عوامل موروثی در افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان نقش مهمی ایفا می کنند.

سارا هیوم از مرکز تحقیقات سرطان در بریتانیا می گوید تغییرات جزئی در شیوه زندگی می تواند تاثیر به سزایی در کاهش خطر ابتلا به این نوع سرطان داشته باشد.

به گفته او،" کاهش مصرف مشروبات الکلی، انجام ورزش های مداوم و مصرف غذاهایی که دارای فیبر زیاد هستند به تعادل وزن کمک کرده که این به نوبه خود خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش می دهد."

آمار تازه ای که از سوی صندوق جهانی تحقیقات سرطان منتشر شده نشان می دهد که این تغییر در عادات زندگی می تواند از 79 هزار مورد ابتلا به انواع سرطان جلوگیری کند.

چاقی مفرط که موجب افزایش ترشح میزان هورمون ها در بدن از جمله استروژن و انسولین می شود، خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

مرکز تحقیقات سرطان در بریتانیا می گوید تقریبا دو نفر از هر سه زن مبتلا به سرطان پستان بیش از 20 سال پس از ابتلا به سرطان زنده می مانند و بیش از سه چهارم آنها تا ده سال به زندگی خود ادامه می دهند.