وب‌نورد؛ از داناترین تا طراحی سه‌بعدی با گوگل

وب‌نورد بخشی از برنامه کلیک است که از تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی پخش می‌شود و به معرفی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌پردازد.

حق نشر عکس teamviewer.com

دسترسی به محتویات کامپیوتر خود از هر کجا

www.teamviewer.com

با کمک این سایت می‌توانید از هر کامپیوتری به دسکتاپ شخصی خود دسترسی داشته باشید، ضمن این که به شما اجازه می‌دهد فایل‌ها و پوشه‌هایتان را از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر منتقل کنید. این نرم‌افزار ویندوز، مک، لینوکس و آیفون را پشتیبانی می‌کند.

یکی دیگر از کاربردهایش در جلسه‌های آنلاین است. به این صورت که می‌توانید دسکتاپ خود را در اینترنت با دیگران به اشتراک بگذارید تا به فایل‌های شما دسترسی داشته باشند.

داناترین سایت

www.danatarin.com

علاقمندان به تکنولوژی با مرورگر خود سایت داناترین را هدف بگیرید که محض پرسش و پاسخ درباره فناوری اطلاعات طراحی شده. اینجا می‌توانید در یک محیط وب ۲ برای سؤالات خود جواب پیدا کنید. نیازی به نام‌نویسی ندارید و می‌توانید به کمک OPENID به سایت وصل شوید. سؤالات و جواب‌ها بر اساس موضوع دسته‌بندی شده‌اند و می‌توانید در برچسب مربوطه جست‌وجوشون کنید. اگر هم برای پرسش‌هایی که بی‌پاسخ مانده‌اند، جوابی دارید پاسختان را در سایت وارد کنید.

دانشنامه مسافرت

www.hookedinmotion.com

اگه برنامه سفر دارید پیشنهاد می‌دهم خود را به این سایت مجهز کنید، که یک دانشنامه درباره آداب و رسم و رسوم ۱۶۵ کشور دنیا است. یک اپلیکیشن رایگان برای آیفون. موضوع‌های مختلفی را پوشش می‌دهد. از رسوم و تعارف‌ها، تا قوانین، ممنوعیت‌ها و سبک لباس پوشیدن. در کل اطلاعات خیلی خوبی در اختیار مسافرها می‌گذارد. داشتن همچین اپلیکیشنی نه تنها در سیر و سیاحت به کار می‌آید، بلکه در فهم مسائل فرهنگی هم کمکتان می‌کند و احتمالاً کمتر دچار سوء تفاهم‌های فرهنگی می‌شوید. یک قسمت مخصوص عبارت‌های رایج از زبان‌های مختلف هم دارد. البته برای هر زبانی که انتخاب کنید، باید هزینه بپردازید.

حق نشر عکس google.com

سرویس گوگل برای طراحی سه‌بعدی

http://sketchup.google.com

با این سرویس گوگل که رایگان است، می‌توانید طرح های سه بعدی بکشید. این سایت وسایل و طرح‌های آماده ندارد، بنابر این استفاده از آن زمان زیادی می‌برد. اما در عوض می‌‌توان کارهای زیادی انجام داد که فقط در حد چیدمان مبلمان نیست. برای ایده گرفتن می‌توانید از طرح‌های موجود در گالری استفاده کنید. در ابتدا ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد اما برای شروع بهتر است که ویدیوهای آموزشی سایت را تماشا کنید.

هنر انتزاعی

www.draegerunusualart.com

به هنر انتزاعی علاقمندید؟ این سایت که به وسیله هنرمندی به اسم استیو راه‌اندازی شده، مجموعه کارهایش را به نمایش می‌گذارد. کارهایی که خود بعنوان «هنر غیرعادی» از آنها یاد می‌کند. آثارش از نقاشی روی شیشه تا طراحی مبلمان و دکوراسیون داخلی را شامل می‌شود.