'گسترش باکتری ای کولای در اروپا بیشتر می‌شود'

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

مقامات بهداشتی آلمان می گویند که پیش بینی می کنند تلفات ناشی از باکتری مهلک ای کولای که گفته می شود قربانیان اخیر آن در اثر مصرف خیار آلوده به این باکتری جان خود را از دست داده اند، بیشتر شود.

باکتری ای کولای تاکنون در آلمان جان چهارده نفر را گرفته است و صدها نفر دیگر نیز به خاطر عفونت های شدید که گفته شده ناشی از آلودگی به این باکتری است، در بیمارستان های این کشور بستری هستند.

الیور گریو، از مرکز پزشکی "اشلزویگ - هولستین" که تعداد زیادی از موارد عفونت ناشی از باکتری ای کولای را تحت مراقبت دارد، می گوید: "امیداوریم آمار بیماران کاهش یابد اما نگران هستیم که وضعیت بدتر شود."

کارشناسان بین المللی می گویند گسترش باکتری مهلک از طریق مواد غذایی بارها باعث تلفات شده است اما نمونه اخیر یکی از بدترین موارد است.

سازمان بهداشت جهانی ابعاد عفونت های اخیر را بزرگ و وخیم توصیف کرده و از کشورها خواسته است با یکدیگر همکاری کنند تا منبع اصلی این آلودگی ها کشف شود.

مقامات آلمانی می گویند خیارهای ارگانیک وارداتی از اسپانیا حامل باکتری ای کولای بوده است اما اسپانیا این گفته را رد کرده است.

اسپانیا می گوید دقیقا معلوم نیست که سبزیجات کی و کجا به باکتری ای کولای آلوده شده اند.

روسیه، جمهوری چک، فرانسه و اتریش برای جلوگیری از مرگ و میر ناشی از باکتری ای کولای، خیارهایی را که ظن می رود حامل این باکتری باشد، از فروشگاه ها جمع آوری و توزیع آن را متوقف کرده اند.

ارتباط با سفر

حق نشر عکس AP
Image caption مقامات آلمان به مردم هشدار داده اند از خوردن خیار، گوجه فرنگی و کاهوی نپخته اجتناب کنند

موسسه روبرت کوخ، موسسه ملی بیماری ها در آلمان، تائید کرده است که در این کشور باکتری ای کولای در ۳۲۹ نفر عفونت ایجاد کرده است.

البته برخی گزارش ها این آمار را بالغ بر ۱۲۰۰ نفر قید کرده اند.

در سوئد، مقامات گفته اند که مشکوکند عفونت در سی و شش بیمار بستری در بیمارستان های این کشور ناشی از باکتری ای کولای باشد و همه این افراد اخیرا به شمال آلمان سفر کرده اند.

مواردی از عفونت ناشی از باکتری ای کولای همچنین در سوئیس، دانمارک، هلند و بریتانیا گزارش شده است.

در بسیاری از موارد، عفونت در دستگاه جهاز هاضمه، منجر به مشکل کلیوی از نوع Haemolytic - uraemic Syndrome، می شود که بالقوه مرگ آور است.

شک و تردیدهایی که وجود داشته در ارتباط با خیارهای ارگانیک بوده که از اسپانیا به آلمان صادر شده است. اما این خیارها ظاهرا بار دیگر از آلمان و یا مستقیم از اسپانیا به دیگر کشورهای اروپایی نیز صادر شده است.

بنا به یکی از سخنگویان اتحادیه اروپا، خیارهای صادراتی از مالاگا و آلمریا احتمالا منبع اصلی گسترش باکتری ای کولای بوده است.

روز دوشنبه وزیر کشاورزی اسپانیا انکار کرد که سبزیجات اسپانیایی باعث عفونت های ناشی از باکتری ای کولای در آلمان شده و گفت این وزارتخانه در پی آن است که علیه کشورهایی که محصولات اسپانیا را بدنام کرده اند، شکایت کند.

او گفت: "آن طوری که ما متوجه شده ایم این مشکل به اسپانیا برنمی گردد. وجهه اسپانیا خدشه دار شده و تولید کنندگان اسپانیایی آسیب دیده اند و دولت اسپانیا حاضر نیست این وضعیت را بپذیرد."

او همچنین از آلمان مصرانه خواست تحقیقات خود را سریعا تمام کند. انتظار می رود که در طی امروز و فردا نتیجه نهایی تحقیق در باره منبع اصلی گسترش باکتری ای کولای اعلام شود.

مقامات آلمان به مردم هشدار داده اند از خوردن خیار، گوجه فرنگی و کاهوی نپخته اجتناب کنند.

عفونت ناشی از باکتری ای کولای مستقیما مسری نیست اما ممکن است اگر فردی که آلوده است پخت و پز کند باکتری را به دیگران منتقل کند.

تعداد زیادی از کشورها برای مهار گسترش عفونت های ناشی از باکتری ای کولای گام برداشته اند.

ممنوع کردن واردات خیار و جمع آوری آن از مراکز فروش از جمله این گام ها بوده است:

- روسیه ورود گوجه فرنگی، خیار و سالاد آماده را که در آلمان و یا اسپانیا تهیه شده است، ممنوع و تهدید کرده که واردات همه سبزیجات اروپایی را متوقف خواهد کرد.

- جمهوری چک و فرانسه، فروش برخی خیارها را متوقف کرده اند.

- اتریش فروش خیار، گوجه فرنگی و بادمجان وارداتی از آلمان را متوقف کرده است.

- گزارش شده که بلژیک نیز واردات خیار از آلمان را ممنوع کرده است.

- هلند که میلیاردها خیار به آلمان صادر می کند، ارسال تمام محموله های خود را متوقف کرده است.

- در همین حال، دانمارک نیز آزمایش روی سبزیجات این کشور را آغاز و در باره آلودگی آن به باکتری ای کولای به شدت ابراز تردید کرده است.

مطالب مرتبط