آلمان: جوانه حبوبات منشاء 'ای‌کولای' است

حق نشر عکس Reuters
Image caption حدود سه هزار نفر در آلمان، به ای کولای آلوده شده‌اند

اطلاعات جدیدی که در آلمان منتشر شده‌ است نشان می‌دهد جوانه حبوباتی که در داخل آلمان پرورش یافته، منشاء اصلی آلودگی به باکتری ای کولای است.

تا کنون دست‌کم ۲۹ نفر به دنبال آلودگی به باکتری ای کولای جان خود را از دست داده‌اند.

رینهارد برگر، رئیس مرکز ملی کنترل بیماری‌های آلمان، گفته است "افرادی که این جوانه‌ها را خورده‌اند، ۹ برابر بیش از کسانی که آنها را مصرف نکرده‌اند، احتمال دارد دچار اسهال خونی شوند."

پیش از این، آلمان خیارهای وارداتی از اسپانیا را منشاء این باکتری معرفی کرده بود.

آقای برگر هشدار داد هنوز این احتمال وجود دارد که افراد بیشتری به این باکتری آلوده شوند.

هفته گذشته گفته شد محصولات تولیدی در یکی از مزارع تولید و توزیع مواد غذایی در شهر اولتسن در شمال آلمان عامل اصلی ای کولای است.

رینهارد برگر به خبرنگاران گفته است: "نتیجه هیچ یک از آزمایش‌هایی که روی محصولات این مزرعه انجام شده‌است، تاکنون مثبت نبوده، هرچند با تحقیقات مربوط به بیماری‌های واگیردار درباره روند شیوع این بیماری، مدارک کافی برای نتیجه‌گیری در این باره به دست آمده است."

پژوهشگران گفته اند که مطمئن هستند محصولات این مزرعه عامل این آلودگی بوده است و فقط چون احتمالا تا زمان آغاز تحقیقات، محوطه آنجا تمیز شده، نشانه‌ای از این باکتری در محیط پیدا نشده است.

آنها اضافه کرده‌اند که روند این باکتری نشان می‌دهد افرادی که از جوانه‌های حبوبات خورده‌اند، از جمله تعدادی از کارکنان این مزرعه، به باکتری ای کولای آلوده مبتلا شده‌اند.

به گفته پژوهشگران، ای کولای برای تکثیر، نیازمند شرایط خاصی است، ضمن آن که معلوم نیست این باکتری چطور وارد محل تولید جوانه‌های حبوبات در این مزرعه خاص در آلمان شده است.

ای کولای به طور معمول در روده حیوانات زندگی می‌کند و ممکن است به دلیل استفاده از کود حیوانی به این مزرعه راه یافته باشد.

با این حال، کلاوس وربک، مدیر این مزرعه در آلمان گفته است: "دانه‌های حبوبات که از جوانه‌های آنها برای تهیه سالاد استفاده می‌شود، فقط با آب پرورش یافته‌اند و هیچوقت از کود برای آنها استفاده نشده است."

باکتری سیاسی

بعد از آن که مزارع اسپانیا به اشتباه به عنوان عامل انتشار ای کولای معرفی شدند، یافتن منشاء آن، جنبه‌ای سیاسی پیدا کرد. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان تاکید کرده است که باید منبع این آلودگی مشخص شود.

مسئولان بهداشتی آلمان هشداری را که قبلا نسبت به مصرف خیار، گوجه فرنگی و کاهو داده بودند، لغو کرده‌اند، ولی همچنان این هشدار نسبت به مصرف جوانه حبوبات به قوت خود باقی است.

حدود سه هزار نفر در آلمان، به باکتری ای کولای آلوده شده‌اند و صدها نفر از مبتلایان با عوارضی مثل مشکلات کلیه و آسیب‌های مغزی دست به گریبان هستند.

گفته شده است که تعدادی از این افراد ممکن است هیچوقت به طور کامل درمان نشوند و تعداد تلفات نیز افزایش یابد.

در هفته ‌های اخیر روند گسترش ای کولای در آلمان کند شده است.

مطالب مرتبط