هکرهای گروه 'انانیمس' به سایت پلیس اسپانیا حمله کردند

گروه انانیمس
Image caption گروه انانیمس مسئولیت این حمله اینترنتی را بر عهده گرفته است

وب سایت پلیس ملی اسپانیا بعد از حمله هکرهای گروه 'انانیمس' یا 'ناشناس' برای مدت کوتاهی از سرویس دهی باز ماند.

این حمله به تلافی دستگیری سه شهروند اسپانیایی به اتهام عضویت در این گروه انجام شد. پلیس اسپانیا می گوید که آنها جزو هسته مرکزی این گروه هستند.

هکرها توانستند سایت www.policia.es را در ساعت نه و نیم شب به وقت گرینویچ به مدت یک ساعت از دسترس خارج کنند.

مقامات اسپانیایی تنها اعلام کرده اند که این سایت در دسترس نبوده است اما تایید نکردند که حمله هکرهای انانیمس دلیل این اشکال بوده است.

با این حال در اطلاعیه ای که در یکی از وب سایت هایی نزدیک به گروه انانیمس چاپ شده است ، این گروه مسئولیت هک کردن سایت را بر عهده گرفته است.

اعضای این گروه اعلام کرده اند که برای از کار انداختن سایت پلیس اسپانیا از حمله "عدم سرویس دهی" یا DdoS استفاه کرده اند.

در این حملات، با ایجاد ترافیک بی‌مورد و بی‌استفاده، حجم زیادی از منابع سرویس‌دهنده و پهنای باند شبکه، مصرف یا به نوعی درگیر رسیدگی به تقاضاهای بی‌مورد می شود و این تقاضا تا جایی که دستگاه سرویس‌دهنده را به حالت تعطیل در آورد، ادامه پیدا می‌کند.

یک سخنگوی پلیس اسپانیا گفت که هنوز دلیل از کار افتادن سایت مشخص نشده است.

این سخنگوی پلیس گفت: "وقتی تعداد زیادی کاربر به طور همزمان به یک سایت مراجعه کنند، وب سایت از کار می افتد. من نمی توانم تایید کنم که این اتفاق به گروه انانیمس مربوط است."

حمله دوم

در اطلاعیه ای جداگانه‌ای پلیس اسپانیا تایید کرد که حمله دیگری در بامداد روز یکشنه به وب سایت پلیس صورت گرفت. به گفته پلیس اسپانیا این حمله باعث ایجاد وقفه در کار کامپیوترها نشده و گروه انانیمس مسئولیت آن را برعهده گرفته است.

انانیمس در اطلاعیه خود اعلام کرده است که این حمله "پاسخ مستقیمی" به بازداشت سه نفری است که روز جمعه به اتهام همکاری با این گروه بازداشت شدند.

روز جمعه پلیس اسپانیا اعلام کرد که سه نفر متهم به همکاری به گروه هکرهای انانیمس را دستگیر کرده است. به گفته پلیس اسپانیا از کامپیوتر یکی از این افراد در حملات این گروه استفاده شده است.

این گروه اعلام کرده است که حمله DdoS اقدامی مشروع برای اعتراض بدون خشونت است. گفته می شود برخی از اعضای این گروه حملات مشابهی به وب سایت های دولت ترکیه انجام دادند تا به سانسور در اینترنت اعتراض کنند.

گروه انانیمس همچنین این موضوع که افراد بازداشت شده از "هسته مرکزی" این گروه در اسپانیا بودند را تکذیب می کند.