لوح الکترونیکی شرکت آمازون وارد بازار می شود

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

شرکت اینترنتی آمازون از لوح کامپیوتری خود مجهز به یک صفحه رنگی به نام "کیندل فایر" پرده برداری کرده است و قرار است آن را از روز ۱۵ نوامبر در آمریکا عرضه کند.

این وسیله ۱۹۹ دلاری با نسخه اصلاح شده سیستم عامل آندروید - متعلق به گوگل - کار می کند.

این شرکت تا به امروز خود را به ساختن کتاب های الکترونیکی سیاه و سفید برای خواندن کتاب ها و مجلات محدود کرده بود.

آمازون با این محصول علاوه بر رقابت با لوح الکترونیکی "آی پد" شرکت اپل، قصد دارد کتاب الکترونیکی رنگی شرکت "بارنز اند نوبل" را هدف بگیرد.

"کیندل فایر" وارد بازاری به شدت رقابتی می شود که "آی پد" بر آن حکمفرمایی می کند.

"کیندل فایر" با تکیه بر سه نسل کتاب های الکترونیکی پرطرفدار شرکت آمازون ساخته شده و قادر به پخش موسیقی و ویدئو نیز خواهد بود.

در سال های اخیر، این شرکت شروع به عرضه موسیقی اینترنتی و همچنین خدمات ویدئویی در آمریکا کرده است.

ویل فیندلیتر، دبیر مجله "استاف" گفت: "قیمت این محصول و خدمات پشتیبانی آن است که خیلی هیجان انگیزش می کند. محتویات موجود برای یک لوح الکترونیکی، عامل اصلی برای متمایز شدن آن است. این چیزی است که همه دستگاه ها به جز آی پد کم داشته اند."

"کیندل فایر"با صفحه ای هفت اینچی، به قیمت ۱۹۹ دلار عرضه خواهد شد که خیلی ارزانتر از نمونه های قوی تر شرکت های اپل، سامسونگ، موتورولا و سایرین است.

دستگاه "کیندل" آمازون که کتاب های الکترونیکی با آن خوانده می شود از محصولات بسیار موفق بوده است.

هرچند آمازون آمارهای رسمی فروش را منتشر نکرده اما در دسامبر ۲۰۱۰ گفت فروش نسخه های الکترونیکی کتابهایش اکنون بیش از کتاب های کاغذی است.

دستگاه "نوک" شرکت کتابفروشی "بارنز اند نوبل" هم موفق بوده است.

این شرکت در اکتبر ۲۰۱۰ "نوک رنگی" را معرفی کرد که همچنین با نمونه ای از آندروید کار می کند، اما کارایی های آن مثل "کیندل" کمتر از لوح الکترونیکی است.

مطالب مرتبط