کاهش مصرف نمک می تواند خطر ابتلا به سرطان معده را کاهش دهد

حق نشر عکس PA
Image caption مصرف نمک زیاد برای فشار خون ضرر دارد و می تواند باعث بیماری قلبی، سکته مغزی و سرطان شود

بنا به گزارش صندوق جهانی تحقیقات سرطان (WCRF)، کاهش مصرف غذاهای پر نمک مانند نان می تواند خطر ابتلا به سرطان معده را کاهش دهد.

این صندوق از افراد می خواهد تا کمتر نمک مصرف کنند و از شرکتهای تولیدات مواد غذایی می خواهد برچسبهای مشخص تری با محصولات ارایه کنند.

بنا به گفته این صندوق در بریتانیا اگر راهنمای روزانه مصرف مواد غذایی رعایت شود، یک مورد از هر ۷ مورد سرطان معده قابل پیشگیری خواهد بود.

مصرف نمک زیاد برای فشار خون ضرر دارد و می تواند باعث بیماری قلبی، سکته مغزی و سرطان شود.

پیشنهاد می شود ۶ گرم نمک در روز یعنی به اندازه یک قاشق چایخوری نمک مصرف شود اما بنا به گزارش صندوق جهانی تحقیقات سرطان مردم ۸.۶ گرم در روز نمک مصرف می کنند.

در بریتانیا حدود ۶ هزار مورد سرطان معده در سال گزارش می شود.

WCRF تخمین زده است اگر افراد ۶ گرم نمک در روز مصرف کنند، می توان از ۱۴ درصد از موارد سرطان یعنی حدود ۸۰۰ مورد جلوگیری کرد.

کیت مندوزا، مدیر WCRF می گوید: "درمان سرطان معده مشکل است چرا که در بیشتر موارد زمانی متوجه آن می شویم که بیش از حد پیشرفت کرده است."

او می گوید تغییر در شیوه زندگی و کاهش مصرف نمک و خوردن میوه و سبزیجات می تواند از ابتلا به این بیماری جلوگیری کند.

پاشیدن نمک بر روی غذا و خوردن چیپس مشکل ساز نیست، نمکی که از قبل در غذا ها وجود دارد است که مضر است.

به همین دلیل صندوق جهانی تحقیقات سرطان چراغ راهنمایی خلق کرده است: قرمز برای غذاهای پر نمک، زرد برای نمک کافی و سبز برای کم نمک.

با این حال بسیاری از تولیدات غذایی و سوپر مارکتها گفته اند که ترجیح می دهد جور دیگری غذاهایشان را برچسب بزنند.

یک سخنگوی وزارت بهداشت در بریتانیا می گوید: "ما می دانیم که مصرف نمک زیاد می تواند باعث بیماریهای قلبی و سکته مغزی شود."

او گفت به همین علت آنها قصد دارند نمک را در رژیم افراد کاهش دهند و به دنبال آن هستند که شرکتهای تولیدات غذایی برچسبهای مشخص تری را بر روی غذاهایشان بچسبانند.

مطالب مرتبط