واکنش گوگل به پیروزی اپل در برابر سامسونگ در دادگاه

به روز شده:  13:10 گرينويچ - دوشنبه 27 اوت 2012 - 06 شهریور 1391

دادگاه رای داده است که گالاکسی اس و گالاکسی اس۲، از محصولات سامسونگ، امتیازات ثبت شده آیفون را نقض کرده‌اند

گوگل گفته است که امیدوار است حکم دادگاهی که سامسونگ را بابت کپی‌برداری از آیفون، محصول اپل، محکوم کرده، دسترسی کاربران به دستگاه‌های آندرویدی را "محدود" نکند.

دادگاهی در آمریکا سامسونگ را بابت کپی‌برداری طراحی و نرم‌افزارهای آیفون به پرداخت ۱ میلیارد دلار به کمپانی اپل محکوم کرده است. سامسونگ گفته است که به این حکم اعتراض خواهد کرد.

این حکم باعث شده است که برخی احتمال دهند تولیدکنندگان محصولات مشابه به جای آندروید به سراغ استفاده از سیستم عامل ویندوز موبایل بروند.

در بیانیه گوگل ضمن اشاره به برگزاری دادگاه استیناف در زمینه ادعاهای اپل نسبت به نقض حقوقش، آمده است: "صنعت موبایل به سرعت در حال گسترش است و همه بازیگران آن، از جمله تازه‌واردها، بر مبنای ایده‌هایی که دهه‌ها وجود داشته‌اند فعالیت می‌کنند. ما و شرکایمان می‌کوشیم تا محصولاتی نو و مناسب به مشتریانمان ارائه کنیم، و نمی‌خواهیم که هیچ چیزی این امر را محدود کند."

اپل گفته است که در ماه سپتامبر خواهان ممنوعیت فروش ۱۷ گوشی موبایل تولید رقبایش خواهد شد.

هم زمان بیل کاکس، رییس بازاریابی ویندوز موبایل مایکروسافت، توییت کرده است: "اوضاع ویندوز موبایل خوووووووووووب" به نظر می‌رسه."

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.