شب‌های زمینی؛ تازه‌ترین تصاویر ناسا از زمین

به روز شده:  11:02 گرينويچ - جمعه 07 دسامبر 2012 - 17 آذر 1391

شب‌های زمینی؛ تصاویری تازه از ناسا

 • عکس ماهواره ای از زمین، از ناسا
  سازمان فضایی آمریکا، ناسا، عکس هایی را از کره زمین در هنگام شب منتشر کرده که در آن نورهایی که حاصل پدیده های طبیعی و انسانی است، با جزییاتی بیش از پیش دیده می شود.
 • عکس ماهواره ای از زمین در شب، از ناسا
  این عکس های ترکیبی با استفاده از تصاویری که هنگام شب و بدون وجود ابر در آسمان گرفته شده، خلق شده است.
 • عکس ماهواره ای از زمین در شب، از ناسا
  برای تهیه این عکس ها از ماهواره جدیدی که متعلق به ناسا و اداره ملی اقیانوس و جو در آمریکاست، کمک گرفته شده است.
 • عکس ماهواره از از هند در شب، از ناسا
  این عکس ها توسط یک رادیومتر یا تشعشع سنج تازه به نام Visible Infrared Imaging Radiometer Suite که بر ماهواره "ان پی پی سوامی" نصب شده، گرفته شده است. این ابزار یک سنسور جدید دارد که تشعشات نورانی را که در جو زمین تولید می شود شناسایی می کند. این دستگاه حتی می تواند نور یک کشتی در دریا را نشان دهد.
 • احل اقیانوس اطلس در آمریکای جنوبی، از ناسا
  در اینجا بخشی از ساحل اقیانوس اطلس در آمریکای جنوبی را در ۲۰ ژوئن ۲۰۱۲ می بینیم.
 • عکس ماهواره ای از زمین در شب، از ناسا
  رادیومتر جدید امواج نور را با طول های مختلف از سبز گرفته تا چیزی نزدیک مادون قرمز تشخیص می دهد و برای مشاهده علائمی مانند شعله گاز، آتش سوزی در جنگل ها، نور شهرها و بازتاب نور ماه، از فیلتر استفاده می کند.
 • عکس از جزایر بریتانیا و اروپا در شب، از ناسا
  استیو میلر، از محققان اداره ملی اقیانوس و جو می گوید: ابزار تازه می تواند عکس هایی از زمین در هنگام شب بگیرد، بدون اینکه نیازی به نور ماه باشد.
 • شبه جزیره کره در شب، از ناسا
  به گفته او، "به همان دلایلی که لازم است زمین را هنگام روز بررسی کنیم، در هنگام شب نیز باید زمین را ببینیم. بر عکس انسان ها، زمین هرگز نمی خوابد."
 • دره و دلتای رودخانه نیل، عکس از ناسا
  در ۱۳ اکتبر ۲۰۱۲، ماهواره این عکس را از دره و دلتای رودخانه نیل گرفت. بنا به اعلام ناسا این منطقه کمتر از پنج درصد مساحت مصر را تشکیل می دهد ولی ۹۷ درصد جمعیت این کشور را در خود جای داده است. هیچ چیز، به جز این نورها، نمی تواند مکان زندگی انسان ها بر کره زمین را از فضا به خوبی نشان دهد.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.