پیام‌رسان ویندوز تعطیل می‌شود

به روز شده:  13:13 گرينويچ - شنبه 12 ژانويه 2013 - 23 دی 1391

شرکت مایکروسافت ارائه خدمات پیام‌رسان (مسنجر) ویندوز را از ١٥ مارس متوقف می‌کند.

در ایمیلی که مایکروسافت به کاربرانش فرستاده، آمده که در این روز شناسه‌های کاربری پیام‌رسان ویندوز از کار می‌افتند و کاربران باید از سرویس اسکایپ استفاده کنند.

در این ایمیل از کاربران دعوت شده که پیش از از کار افتادن پیام‌رسان ویندوز استفاده از اسکایپ را آغاز کنند و با ویژگی‌های آن آشنا شوند.

مایکروسافت در اکتبر ٢٠١١ اسکایپ را به بهای ٨.٥ میلیارد دلار خرید و تعطیلی پیام‌رسان ویندوز در پی این امر اتفاق می‌افتد.

پیش از این هم برای کاربران امکان به روزرسانی پیام‌رسان ویندوز به اسکایپ و همچنین ورود به اسکایپ با همان شناسه کاربری ویندوز فراهم شده بود.

سرویس پیام‌رسان ویندوز که با نام ام‌اس‌ان (MSN) شناخته می‌شود، از سال ١٩٩٩ آغاز به کار کرده بود. تخمین زده می‌شود که ماهانه نزدیک به ٣٠٠ میلیون نفر از آن استفاده می‌کنند.

البته ارائه خدمات پیام‌رسان ویندوز در چین متوقف نمی‌شود، چرا که توافق جداگانه‌ای در این باره وجود دارد.

پیشتر برخی از کاربران ابراز نگرانی کرده بودند که تحولات تازه اسکایپ حوزه شخصی آنان را به خطر می‌اندازد و اطلاعاتشان را به راحتی در اختیار دولت‌ها قرار می‌دهد. اسکایپ این اتهام را رد کرده بود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.