آیا اسکایپ دیگر امن نیست؟

به روز شده:  11:29 گرينويچ - شنبه 26 ژانويه 2013 - 07 بهمن 1391

مدیا پلیر

مایکروسافت تحت فشار قرار گرفته تا اعلام کند استفاده از برنامه اسکایپ تا چه حد برای کاربران ایمن است. شهروندان کشورهایی مانند ایران و چین، معمولا به امید در امان بودن مکالماتشان از چشم و گوش دولت، از اسکایپ استفاده می کنند. مهرنوش پورضیایی گزارش می‌دهد.

بشنویدmp3

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

میلیون‌ها نفر در سراسر جهان برای مکالماتشان از اسکایپ استفاده می کنند

شرکت مایکروسافت تحت فشار قرار گرفته است تا اعلام کند که استفاده از برنامه اسکایپ تا چه حد برای کاربران از نظر حفاظت از اطلاعاتشان ایمن است.

سازمان هایی مثل گزارشگران بدون مرز، بنیاد جبهه الکترونیک و ۴۳ گروه فعال دیگر، در نامه ای به شرکت مایکروسافت خواسته اند که این شرکت میزان پایبندی اش به حفظ امنیت کاربران اسکایپ را علنی کند.

این گروه ها می خواهند بدانند که دولت های جهان تا چه اندازه می توانند به اطلاعات ذخیره شده کاربران اسکایپ، بدون اطلاع آنها، دسترسی پیدا کنند.

شهروندان کشورهایی مانند ایران و چین، معمولا به امیددر امان بودن مکالماتشان از چشم و گوش دولت، از اسکایپ استفاده می کنند.

مهرنوش پورضیایی در این مورد گزارشی تهیه کرده که در برنامه کلیک چشم انداز بامدادی رادیو بی بی سی پخش شده است.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.