حمله هکرها به شرکت اپل

به روز شده:  03:48 گرينويچ - چهارشنبه 20 فوريه 2013 - 02 اسفند 1391

حمله به اپل مشابه با حمله هفته گذشته به فیس بوک ارزیابی شده است

اپل از حمله هکرها به بعضی از کامپیوترهای این شرکت خبر داده است.

اپل اعلام کرد که ارتباط کامپیوترهای آلوده را با شبکه داخلی این شرکت قطع کرده و هکرها موفق به دستیابی به اطلاعات محرمانه نشده اند.

این حمله مشابه با حمله هفته گذشته هکرها به فیس بوک ارزیابی شده است.

فیس بوک هفته پیش از حمله هکرهای چینی به کامپیوترهای بعضی از کارکنانش خبر داده بود.

همزمان، یک شرکت امنیت سایبری در آمریکا از شناسایی محل استقرار یکی از فعال ترین گروه های جاسوسی اینترنتی در شانگهای چین خبر داده است.

شرکت منداینت اعلام کرد واحد ۶۱۳۹۸، متعلق به ارتش آزادیبخش خلق چین موفق به دستیابی به حجم گسترده ای از اطلاعات متعلق به ۱۴۱ سازمان در سراسر جهان شده است.

دولت چین با رد این گزارش، اعتبار تحقیقات شرکت منداینت را زیر سوال برده است.

ضعف های جاوا

شرکت اپل اعلام کرده است که برای پیشگیری از آلوده شدن کامپیوترهای مشتریانش، نرم افزارهایش را ارتقا خواهد داد.

بنابر اعلام این شرکت، هکرها با استفاده از ضعف های نرم افزار جاوا توانستند به تعداد کمی از کامپیوترهای این شرکت نفوذ کنند.

اپل اعلام کرد که از زمان عرضه نرم افزار عامل OS X Lion، تولیدات این شرکت بدون این که نرم افزار جاوا بر روی آنها نصب شده باشد به فروش می رسد.

اپل افزود نرم افزاری را برای یافتن بدافزارهای آلوده کننده جاوا عرضه کرده است تا به کاربران محصولات این شرکت برای برطرف کردن مشکل کمک کند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.