روزی ۵۷۰ کودک در انگلستان سیگار کشیدن را آغاز می‌کنند

به روز شده:  14:08 گرينويچ - شنبه 23 مارس 2013 - 03 فروردین 1392

انجمن خیریه تحقیقات سرطان بریتانیا بر مبنای مطالعه‌ای بر مصرف الکل و دخانیات در انگلستان، هشدار داده که به طور متوسط روزی ۵۷۰ کودک برای اولین بار سیگار می‌کشند و به این ترتیب هر سال ۲۰۷ هزار کودک بین ۱۱ تا ۱۵ سال مصرف دخانیات را آغاز می‌کنند.

این انجمن از دولت خواسته که برای محصولات دخانی بسته‌بندی‌های ساده و هم‌شکلی را در نظر بگیرد که برای مصرف‌کنندگان جوان جذابیتی نداشته باشند.

حدود ۲۷ درصد از نوجوانانی که رفتارشان در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته دست کم یک بار سیگار کشیدن را امتحان کرده بودند. نرخی که تعمیم آن به معنی دست کم یک بار سیگار کشیدن یک میلیون کودک انگلیسی است.

همچنین از هر ده سیگاری بزرگسال، هشت تای آنها سیگار را قبل از ۱۹ سالگی امتحان کرده بودند.

شمار کلی کودکانی که سیگار کشیدن را امتحان کرده بودند ۵۰ هزار مورد بیشتر از ۱۵۷ هزار مورد سال ٢٠١٠ بوده است.

تقریبا نیمی از کسانی که به طور طولانی مدت سیگار می‌کشند در اثر ابتلا به بیماری‌های مرتبط با سیگار می‌میرند که سالانه صد هزار مرگ و میر را رقم می‌زند.

انجمن تحقیقات سرطان بریتانیا می‌گوید بنا بر پژوهش‌ها بسته‌بندی‌های ساده‌ای که از تکنیک‌های پیچیده تبلیغاتی استفاده نمی‌کنند در پایین آوردن احتمال خرید محصولات دخانی موثر هستند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.