مرگ دو نفر در چین در اثر ابتلا به آنفلوآنزای مرغی

Image caption از سال ۲۰۰۳ ده ها میلیون پرنده و بیش از ۳۶۰ نفر در اثر ابتلا به گونه H۵N۱ از آنفلوآنزای مرغی جان خود را از دست داده‌اند

مقامات چین اعلام کردند که دو نفر در شانگهای در اثر ابتلا به گونه ای از ویروس آنفلوآنزای مرغی که تاکنون به انسان سرایت نکرده بود، جان خود را از دست دادند.

شین هوا، خبرگزاری رسمی چین گزارش کرده است که این دو مرد ۲۷ و ۸۷ ساله در ماه فوریه به گونه (استرین) H۷N۹ مبتلا شده و چند هفته بعد در اواخر ماه مارس جان خود را از دست دادند.

همچنین گزارش شده است در چوژو، شهری در استان شرقی آنهویی، زنی ۳۵ ساله نیز به این ویروس مبتلا شده و حالش بسیار وخیم است.

هنوز مشخص نیست که انتقال و شیوع این ویروس چگونه صورت گرفته است، اما مقامات چین تاکید کرده اند که هیچ یک از این سه نفر بیماری را به یکدیگر و یا نزدیکان خود منتقل نکرده اند.

بر اساس گزارش کمیسیون بهداشت ملی و تنظیم خانواده در چین، ابتلا در هر سه نفر با تب و سرفه آغاز شد و سپس به ذات الریه تبدیل شد.

کارشناسان این نهاد بهداشتی تایید کرده اند که این گونه از ویروس آنفلوآنزای مرغی تا به حال به انسان انتقال نیافته بود.

به گفته این کارشناسان هنوز واکسنی علیه زنجیره H۷N۹ ساخته نشده است و در حال حاضر آزمایش ها برای ارزیابی قدرت انتقال آن به انسان صورت می گیرد.

از سال ۲۰۰۳ ده ها میلیون پرنده و بیش از ۳۶۰ نفر در اثر ابتلا به گونه H۵N۱ از آنفلوآنزای مرغی جان خود را از دست داده اند.

سازمان بهداشت جهانی می گوید بیشتر انواع ویروس های آنفلوآنزای مرغی قابلیت انتقال به انسان را ندارند و بیشتر مرگ های مربوط به H۵N۱ به دلیل تماس با ماکیان مبتلا بوده است.

مطالب مرتبط